W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Puchar Niepodległej w Gminie Padew Narodowa [FOTO]

W niedzielę 15 lipca 2018r. na boisku gminnym Padew Bór odbył się okolicznościowy turniej piłkarski pod nazwą „Puchar Niepodległej” zorganizowany przez LUKS Grunwald z okazji roku jubileuszowego 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Turniej został zorganizowany w ramach realizacji przez Klub projektu „Aktywna niedziela z rodziną” dofinansowanego ze środków Gminy Padew Narodowa z programu profilaktyki antyalkoholowej GKPiRPA oraz Starostwa Powiatowego w Mielcu.

W zawodach piłkarskich wzięło udział sześć zespołów reprezentujących Komendę Powiatową Policji w Mielcu, Państwową Straż Pożarną z Mielca, Firmę Hydrogaz oraz trzy zespoły złożone z czynnych zawodników LUKS Grunwald sekcji juniorów, seniorów i zespół zastępujący nieobecnych duchownych. W bardzo wyrównanym i emocjonującym turnieju zwyciężyli mieleccy policjanci pokonując w finale pracowników firmy Hydrogaz.


Trzecie miejsce przypadło III zespołowi Grunwaldu (duchownym), którzy w finale pocieszenia pokonali strażaków. Inauguracyjne kopnięcie w turnieju wykonali, wprowadzając piłkę do gry wieloletni zasłużony zawodnik i działacz klubu pan Stanisław Pluta, Wójt Gminy Robert Pluta, st.kap. Łukasz Kapinos i szef Hydrogazu Grzegorz Kopeć oraz Komendant Powiatowy Policji w Mielcu Pan Jacek Juwa.

Turniejowi towarzyszył piknik rodzinny z różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych w tym zjeżdżalnie dmuchane, poczęstunek grillowy plus bigos strażacki, stoisko WORD-u Tarnobrzeg z niespodziankami i nagrodami, lody dla wszystkich uczestników i gości.
Po zakończeniu gier odbyło się spotkanie integracyjne w czasie którego wspólnie oglądano finał mistrzostw świata w piłce nożnej na telebimie ustawionym na scenie przygotowanej przez GOK w Padwi Narodowej. Niespodzianką imprezy był wspaniały występ zespołu „Ignis Dei” działającego przy I LO w Mielcu porywający do wspólnej zabawy uczestników pikniku. Występ zespołu sponsorował wójt Robet Pluta i szef Hydrogazu Grzegorz Kopeć.
Gośćmi imprezy byli: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta który był głównym patronem imprezy, przedstawiciel sponsora Klubu prezes Firmy Hydrogaz Grzegorz Kopeć, księża sprawujący posługę w Sanktuarium Św. Antoniego w Padwi Narodowej ks. Krzysztof.

Czajkowski i ks.prałat Andrzej Teper, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkomisarz Jacek Juwa, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu, nadkomisarz Grzegorz Bajda, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Andrzej Marczenia, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu st.kap. Łukasz Kapinos, radny powiatu mieleckiego Dawid Uzar.
Zarząd LUKS Grunwald bardzo serdecznie dziękuje wszystkim gościom i uczestnikom imprezy za stworzenie wspaniałej atmosfery wspólnego świętowania w sposób aktywny i twórczy.

Dziękujemy starostwu powiatowemu w Mielcu, gminie Padew Narodowa z Panem Wójtem Robertem Plutą na czele, za wszelką pomoc organizacyjną i finansową. Panu Januszowi Bikowi Przewodniczącemu Rady Gminy za wsparcie finansowe.

Panu Dawidowi Uzarowi – przedstawicielowi WORD Tarnobrzeg za zorganizowanie stoiska firmy oraz ufundowaniu dodatkowych nagród dla uczestników. Strażakom, policjantom, firmie Hydrogaz,, Gminnemu Ośrodkowi Kultury zawodnikom LUKS Grunwald, firmie Skorpion i wszystkim wolontariuszom za spontaniczną reakcję na zaproszenie do wspólnego świętowania ze społecznością padewską w roku jubileuszowym i bezinteresowną pomoc oraz wsparcie w organizacji imprezy.

 

Zobacz też...