W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – Panie zakończyły prace nad studium postaci [FOTO]

Na ostatnich warsztatach malarskich , odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu, mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a Panie zakończyły prace nad studium postaci.

Duży format obrazu wymagał co prawda dobrych kilku godzin intensywnej pracy, ale również zapewniał większą swobodę tworzenia. Malarstwo figuratywne jest jednym z podstawowych tematów podejmowanych przez wielu artystów nawet nie na przestrzeni lat, a wieków.

Dlatego nie mogło zabraknąć go w programie warsztatowym. Grupa zgodnie uznała, iż zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Stanowi wyzwanie przede wszystkim dla malarza, ale nie sposób pominąć tu również wkładu modelki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pozowanie nie jest tak prostym zajęciem jak niektórym mogłoby się wydawać. Jest to również wysiłek fizyczny.

A sam kontakt z modelką przekłada się na klimat. W tym przypadku od początku współpraca przebiegała w przesympatycznej atmosferze, co sprawiło, że to trudne ćwiczenie okazało się chociaż ciut łatwiejsze.

A już po świętach wielkanocnych grupa przystąpi do kolejnej realizacji.

Zobacz też...

Przekazanie dwóch śmigłowców S-70i Black Hawk dla polskiej Policji [FOTO, VIDEO]

Redaktor naczelny

Ponownie powieje grozą w kinie CINEMA3D

Redaktor naczelny

Warsztaty tworzenia ikon w SCK [FOTO]

Redaktor naczelny