W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Strefa niechętna Stali Mielec?

Dlaczego największym mecenasem mieleckiego sportu są podatnicy?
Miasto nie szczędzi pieniędzy na sport wyczynowy. Takiego wsparcia publicznego mieleckie kluby nie doświadczyły od czasów PRL. Sęk w tym, że kasa magistratu nie jest z gumy. No i znów wraca pytanie: gdzie są globalni giganci, którzy od wielu lat korzystają z dobrodziejstw Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu?

Dla przykładu, roczny budżet klubu piłkarskiego Stal Mielec to 4-5 mln zł, z czego ok. 40 proc. stanowi wsparcie z Urzędu Miasta. Reszta środków pochodzi z innych podmiotów.
Niezawodni drobni przedsiębiorcy


– Jako że wydatkujemy na ten klub określone środki, mamy w związku z tym swoje oczekiwania – mówi Jakub Cena, wiceprzewodniczący Rady Miasta. – Plany są ambitne. Na pewno wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby piłkarze awansowali do Ekstraklasy już w tym sezonie. To z pewnością będzie wymagało zaangażowania finansowego. Chcę jednak tu podkreślić, że wydatki z kasy miasta na sport w ostatnich latach bardzo mocno wzrosły.
– Cieszy, że klubowi udaje się pozyskiwać sponsorów. Bardzo ważne, że także drobni przedsiębiorcy w miarę swoich możliwości wspierają Stal. I to jest piękne. To jest na pewno wzorcowy sposób budowy klubowych finansów – zaznacza radny Cena. – Jednak nie ulega wątpliwości, że Stal potrzebuje dużo większego wsparcia ze strony prywatnych podmiotów.
– Pamiętajmy, że w strefie funkcjonują firmy, które korzystają z pomocy publicznej. Mogłyby więc się odwdzięczyć poprzez sponsorowanie sportu – dodaje wiceprzewodniczący. – Niestety, ośrodki decyzyjne tych podmiotów znajdują się w innych krajach. Dlatego wolą one inwestować w Niemczech, Holandii czy Francji. Jeśli już wydają pieniądze w Mielcu, to na socjal dla pracowników. To nie znaczy, że nie można tego zmienić. Potrzeba tylko osoby z autorytetem, która tam pójdzie, przedstawi argumenty i wywalczy wsparcie dla Stali Mielec.

Paweł Galek
Artykuł ukazał się także na łamach Supernowości 24

 

 

Zobacz też...

1 Komentarzy

kajakka 4 września 2017 (poniedziałek) at 20:48

radny Cena chce żeby obciąć socjal dla pracowników i dać piłkarzykom, brawo radny Cena – od jutra zasiada Pan w Radzie za darmo a pobory przekazuje na klub

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa