W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

To już dziś: Dożynki Województwa Podkarpackiego i Powiatu Mieleckiego!

Dziś niedzielę w Mielcu Dożynki Województwa Podkarpackiego i Powiatu Mieleckiego.

Uroczystości rozpocznie Msza Święta dziękczynna o godz. 12:30 na placu przy kościele pw. Św. Marka Ewangelisty w Mielcu przy ul. Rzecznej, w czasie której wierni będą dziękować za zebrane plony.

Aura jednak nie nastraja optymistycznie.

Udział w tegorocznych dożynkach w wezmą grupy wieńcowe z terenu całego Podkarpacia. Szacuje się, że do Mielca przyjechać może nawet przeszło sto reprezentantów poszczególnych gmin i powiatów, a wraz z nimi – przeszło sto misternie wykonanych wieńców. Ich poświęcenie odbędzie się podczas uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, w czasie której wierni będą dziękować za zebrane plony. Początek mszy zaplanowano na godz. 12:30 na placu przy kościele pomocniczym pw. Św. Marka Ewangelisty w Mielcu przy ul. Rzecznej.

Spod kościółka grupy wieńcowe przejdą na bulwary przy ul. Rzecznej, gdzie od godziny 16:00 trwać będzie oficjalna i artystyczna część imprezy. W programie zaplanowano m.in. przemówienia okolicznościowe, prezentacje gmin powiatu mieleckiego oraz liczne atrakcje muzyczne.

Koncertowy maraton wystartuje o godzinie 18:30. Otworzy go występ Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” im. Janusza Mejzy. Następnie, o godzinie 19:30, na scenie zagra wschodząca gwiazda muzyki rozrywkowej – zespół Shantel, a o 21:00 rozpocznie się show kultowej grupy Ich Troje. Wspólne świętowanie zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Kalejdoskop.

Dożynki, jak co roku, będą także okazją do bliskich spotkań z ludową tradycją, kuchnią i sztuką. Swoje stoiska na tym wydarzeniu przygotują liczni artyści, rękodzielnicy, wytwórcy produktów lokalnych, a także ośrodki kultury oraz firmy i instytucje związane z rolnictwem.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa