Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Mecz pokazał że tzw. Widelce w slangu kibiców zostały ograne przez Scyzoryki...

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a Koroną Kielce toczyła się w pierwszych minutach w środkowej części boiska. Dopiero po kwadransie meczu obydwa zespoły zaczęły odważniej atakować.

Po jednej z takich prób Stal nadziała się na szybką kontrę i bramkę na 1:0, dla Korony Kielce zdobył Shikavka. Ledwo upłynęła minuta, a drugą bramkę dla Korony strzelił z kontry Remacle. Po stracie dwóch bramek Stal wzięła się do gry i w 32 minucie po rzucie karnym bramkę na 1:2 zdobył Getinger. Stal zaczęła odważniej grać, stwarzając wiele sytuacji, jednak nie udało się strzelić wyrównującego gola i na przerwę z boiska oba zespoły schodziły z wynikiem 1:2 dla Korony Kielce. Dobra gra Stali w końcówce meczu jest dobrą prognozą na drugą połowę meczu.

Druga połowa zaczęła się od zmasowanych ataków Stali, jednak wiele akcji i strzałów nie znalazły miejsca w bramce gości. Za to po kolejnej kontrze goście strzelili trzecią bramkę, a jej strzelcem był Konstantym. Ambitna gra Stali do końca meczu przyniosła efekt w postaci drugiej bramki, której strzelcem był Esselink. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie, w którym Korona zmęczyła Stal i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Bramki: 33. Getinger (kar.) – 20. Szykawka, 22. Remacle Jakub Konstantyn (74′), Esselink (90′)

Kartki: 9. Ehmann (SMI) – 15. Godinho (KRN), 34. Remacle (KRN)

Stal Mielec: Kochalski – Ehmann, Matras, Esselink – Gerstenstein, Trąbka, Wlazło, Getinger (C) – Domański, Hinokio – Szkurin.

Rezerwowi: Jałocha – Leândro, Wołkowicz, Ferreira Santos, Guillaumier, Jaunzems, Wolsztyński, M. Stępień, Meriluoto.

Trenér: Kamil Kiereś.

Korona Kielce: Dziekoński – Zator, Malarczyk, Trojak (C), Godinho – Hofmeister – Podgórski, Remacle, Nono, Czyżycki – Szykawka.

Rezerwowi: Forenc – Deaconu, Kwiecień, Konstantyn, Strzeboński, Błanik.

Trenér: Kamil Kuzera.