W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Twórcy najpiękniejszych kartek świątecznych

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec we wtorek (18.12) rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Dzień później odbył się wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień dla laureatów.

Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno rodzinnych świąt, pogłębianie wiedzy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, propagowanie wartości chrześcijańskich, a także rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży.

Technika wykonania pracy konkursowej była dowolna, a ograniczeniu podlegał jedynie rozmiar kartki, który nie mógł przekroczyć formatu A5. Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac z których komisja artystyczna w składzie Agnieszka Szala-Jagiełło, instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Marta Załucka, instruktor Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu  przyznała 22 nagrody i 27 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

Pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne ozdoby laureatom obecnym w trakcie wernisażu wręczyli Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS. – Kartki, które możemy dziś oglądać są piękne i wyjątkowe, a szczególnego charakteru nadaje im fakt, że zostały wykonane własnoręcznie i włożono w nie dużo pracy i serca. Dziękuję artystom, rodzicom i nauczycielom, że w natłoku grudniowych obowiązków znaleźli czas, aby wspólnie na nowo odkrywać i kultywować tradycje świąt Bożego Narodzenia.

W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz własnym chciałbym życzyć wszystkim radosnych, spokojnych świąt spędzonych w gronie rodziny i bliskich – powiedział w trakcie wernisażu Tomasz Ortyl. Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2019r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie w godzinach pracy placówki.

LAUREACI KONKURSU

Uczniowie przedszkoli – klas „0”

Nagrody:

Maria Cichowska – Przedszkole w Trześni

Magdalena Zgórniakiewicz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Emilia Rzeźnik – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie

Tymoteusz Totoń – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie

Paulina Leśniowska – PSP Wola Mielecka

Renata Sawuła – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

Marcelina Schab – Szkoła Podstawowa w Rydzowie

Kamil Barszcz – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Wyróżnienia:

Amelia Maziarz – Zespól Szkól w Trześni

Lena Watracz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

Alan Ozimek – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Magdalena Hajec – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Franciszek Konieczny – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Alicja Stola – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie

Ewa Cisło – PSP Wola Mielecka

Maja Krówka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

Natalia Jeż – PSP Wola Mielecka

Uczniowie klas „I”-„III”

Nagrody:

Nadia Łojek – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Zuzanna Cisło – Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej

Martyna Cisło – Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej

Julia Peret – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

Oliwia Wójcik – Zespół Szkół w Podleszanach

Jan Kościelny – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Wyróżnienia:

Wiktoria Klich – Zespół Szkół w Trześni

Mateusz Cichowski – Zespół Szkół w Trześni

Zuzanna Kliś – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Liliana Kalicka – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

Szymon Łącz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Maria Trzuskowska – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie

Helena Niziołek – Zespół Szkół w Trześni

Marlena Muryjas – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

Dawid Woszczyna – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie

Natalia Rolka – Zespół Szkół w Podleszanach

Uczniowie klas „IV”-„VI”

Nagrody:

Filip Głaz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Wiktoria Więcław – Zespół Szkół w Podleszanach

Klaudia Ciochoń – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach

Martyna Kasprzak – Zespół Szkół w Trześni

Bartek Mroczka – Zespół Szkół w Podleszanach

Krzysztof Padykuła – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach

Wyróżnienia:

Aleksandra Górska – Zespół Szkół w Podleszanach

Emilia Rzeźnik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

Zofia Rak – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Kamil Dymek – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Wojciech Furman – Szkoła Podstawowa w Rydzowie

Uczniowie klas „VII”-„VIII” i gimnazjum

Nagrody:

Amelia Furman – Szkoła Podstawowa w Rydzowie

Amelia Bajor – Zespół Szkół w Podleszanach

Wyróżnienia:

Andżelika Duszkiewicz – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie

Dominik Wolny – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

Katarzyna Kardyś – Gimnazjum w Chorzelowie


Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości