W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uczennice mieleckiej budowlanki najlepsze w województwie

11 czerwca 2018 roku uczennice z klasy III B technikum nr 2 Edyta Strzelczyk i Weronika Marzec reprezentowały Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu w finale konkursu wojewódzkiego, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Organizatorem turnieju był Starosta Stalowowolski, zaś współorganizatorami Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział po dwie osoby z dziewięciu szkół wyłonionych podczas etapu szkolnego konkursu. Na finałowy etap dostała się młodzież z Jarosławia, Przeworska, Mielca, Rzeszowa, Stalowej Woli (dwie szkoły), Tarnobrzega, Krosna i Niska.

Celem konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego było popularyzowanie wiedzy o prawie budowlanym, jako jednym z najważniejszych regulacji prawnych z zakresu procesu inwestycyjnego. Konkurs został przeprowadzony w wersji elektronicznej, gdzie uczniowie rozwiązując test, zmierzyli się z szerokim obszarem wiedzy budowlanej i wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa budowlanego wraz z aktami wykonawczymi. Uczennice z mieleckiej „budowlanki” w finale I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy ,,Poznaj Prawo Budowlane’’ w klasyfikacji drużynowej zajęły I miejsce dla Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu.

W klasyfikacji indywidualnej mielczanki wykazały się ogromna wiedzą, dlatego też Edyta Strzelczyk zajęła I miejsce, a Weronika Marzec uplasowała się na IV miejscu. Do konkursu uczennice przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Inwestycji i Rozwoju, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie.

 

Zobacz też...

XI Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

Redaktor naczelny

Magistrat zmienia budżet, aby rozpocząć nowe inwestycje i remonty w 2019 roku

Redaktor naczelny

Zadbajmy o bezdomnych, bezradnych i samotnych

Redaktor naczelny