W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Historia Informacje

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zwiedzili muzeum Auschwitz – Birkenau

14 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IV B Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu zwiedzali muzeum Auschwitz – Birkenau.

Dla młodzieży była to niezwykle cenna lekcja historii, a także zobrazowanie literatury lagrowej. Miejsce  to stało się symbolem  ludobójstwa, jakie rozgrywało się podczas II wojny światowej na ziemiach okupowanej Polski. 

Zwiedzane  jest przez grupy z całego świata. Przyszli maturzyści zwiedzanie muzeum rozpoczęli od przekroczenia obozowej bramy z  cynicznym napisem „Arbeit macht frei”- praca czyni wolnym.

Słuchając opowieści przewodnika, oglądając ekspozycje, zdjęcia, makiet w poszczególnych blokach obozu  Auschwitz, czy Birkenau  uczniowie poznawali wydarzenia, fakty z  czasów II wojny światowej.

 

 

To była dla nich niezwykle cenna lekcja, bo Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie. Należy podkreślić, iż młodzież ZSB rokrocznie wyjeżdża do obozów Oświęcim – Brzezinka. Organizatorką wyjazdu była polonistka Jadwiga Stala – Dudek, która sprawowała opiekę nad uczniami razem z nauczycielką języka angielskiego Magdaleną Tomecką.

Informacja i zdjęcia: Jadwiga Stala – Dudek,  Zespół Szkół Budowlanych

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa