W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Uczniowie ZST rowerami w Pustkowie

W dniu 10 września 2023 roku delegacja uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wzięła udział w rowerowym rajdzie. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie Trasy Rowerowe Mielec.

Uczniowie z klas 2BM, 2LS, 2GR, 3LS, 4BM i 5BMp udali się do Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie, gdzie na Drodze Cierpienia i przy Pomniku Ofiar oddali hołd pamięci zamordowanym przez Niemców na Górze Śmierci podczas II wojny światowej. Zobaczyli także pozostałości po byłym niemieckim, nazistowskim poligonie SS Truppen Ubungs Platz czyli paleniska krematoryjne, pomieszczenia do przechowywania zwłok, komory śmierci, płyty krematoryjne oraz zbiorową mogiłę, zawierająca ciała zamordowanych ofiar.

Celem rajdu było upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, zamordowanych i rozstrzelanych bezbronnych ofiar terroru niemieckiego. Ponadto celem rajdu było aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie kolegów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa