W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ułatwienia dla kierowców

W kilku najbardziej rozległych wsiach gminy Radomyśl Wielki zamontowane zostały tabliczki z oznakowaniem przysiółków i numeracją domów przy danej drodze. Dzięki temu kierowcy łatwiej mogą odnaleźć przysiółek lub konkretny dom.

Oznakowanie pojawiło się w Dulczy Małej, Partyni, Podborzu i Rudzie, a więc w tych miejscowościach, w których jest największe rozproszenie domostw. Biało-zielone tabliczki z herbem gminy i oznakowaniem numeracji domów przy danej drodze ustawione są przy rozjazdach i skrzyżowaniach dróg wskazując kierunek jazdy do konkretnego przysiółka.

Na przykład w Partyni zjeżdżając z drogi wojewódzkiej do centrum wsi dzięki ustawionym tabliczkom kierowca dowie się, że skręcając w prawo w okolicach mostu dojedzie do przysiółka Zarzecze, gdzie numery domów to 69, 70, 72-84, 86-94 i 96, a nieco dalej w lewo skręci na Schabowiec, gdzie znajdują się domy o numerach od 177E do 222. W sumie pojawiło się blisko 50 tabliczek.

– Nowe oznakowanie to dobre rozwiązanie. Ułatwi ono pracę służbom ratowniczym czy interwencyjnym, takim jak straż pożarna, pogotowie ratunkowe, gazowe czy energetyczne. Także kurierzy firm przesyłkowych, którzy nieraz mieli problemy, aby dotrzeć pod wskazany adres, teraz będą mieli ułatwione zadanie – mówi Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Przy okazji zamontowano również 30 pionowych znaków drogowych m.in. ograniczających tonaż i prędkość przy drogach w Rudzie, Podborzu, Partyni i Radomyślu Wielkim. Całe przedsięwzięcie kosztowało 26,7 tys. zł. i zrealizowane zostało ze środków budżetowych gminy.

 

b-h-h

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa