W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

W Szpitalach zakończyła się akcja Wigilijny Mikołaj [FOTO]


W ramach tej akcji dokładnie 24 grudnia Święty Mikołaj i Śnieżynka odwiedzili oddziały dziecięce w Szpitalu w Stalowej Woli, Tarnobrzegu oraz w Mielcu, gdzie obdarowali dzieci prezentami.

Po ustaleniach ze szpitalem w Nisku wizyta została odwołana z racji, że dzieci przed świętami zostały wypisane do domów i mogły cieszyć się świąteczną atmosferą wśród najbliższych.

Całą akcję organizuje Stowarzyszenie Bajkowe Chwile i jest to pierwsza akcja takiego typu, pomysłodawcą tej inicjatywy jest Damian Szpak wraz z małżonką.

To wyjątkowe uczucie, kiedy wchodzisz na salę szpitalną i widzisz zachwyt dziecka, które boryka się z chorobą, a mimo to uśmiecha się szeroko i przytula do Mikołaja. Cieszymy się, że dzięki naszej wizycie, dzieci wraz z rodzicami choć na chwile mogą poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia – opowiada Damian Szpak, który wcielił się w rolę Mikołaja.

Puszysty Pan z długą brodą w czerwonym płaszczu, czasami budził małe niepokoje wśród najmłodszych, dlatego częściej prezenty wręczała Śnieżynka, która zachwycała swoim dopracowanym w szczegółach strojem zarówno personel szpitala, jak również samych pacjentów.

Kiedy wracaliśmy korytarzami, zerkaliśmy delikatnie przez uchylone drzwi i widzieliśmy, że dzieci bardzo szybko rozpakowywały prezenty i cieszyły się zawartością paczek świątecznych – dodaje Śnieżynka.

W paczkach organizatorzy przygotowali m.in. Mój Pierwszy Kalendarz Monterossri, a także Grę Planszową Świątecznej Brygady, Balony Świąteczne, Tatuaże, Kolorowanki wraz z kredkami, świąteczne gadżety, a także inne niespodzianki.

To przedsięwzięcie nie udałoby się jednak bez sponsorów, którzy pomogli częściowo sfinansować prezenty dla dzieci.  Całą akcję wsparły:
– Firma Teltar producent rur HDPE mający siedzibę w Chmielowie,
– Najmłodszy kominiarz w regionie Bartłomiej Tykierka, a także
– małeMiasta twórca lokalnych aplikacji mobilnych Tu Stalowa, TuTarnobrzeg i TuMielec.
– A także indywidualne osoby wpłacające na zbiórkę na portalu zrzutka.pl

Rozdaliśmy ponad 50 paczek, choć byliśmy przygotowani na 90. Te prezenty, które pozostały wykorzystamy podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym po raz kolejny planujemy wziąć udział – tłumaczy Damian Szpak. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa