W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Wernisaż Haliny Wąsik w Chorzelowie

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy twórczości artystycznej Haliny Wąsik pt. „Podążając za pięknem”. Wydarzenie zaplanowano na 7 września br. o godz. 18:00 w galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury. 

Na wystawie artystka zaprezentuje 35 obrazów wykonanych w technice akwareli i oleju na płótnie opartych na malarstwie przedstawiającym pejzaże, postacie i otaczający nas świat.  

Zarówno wykształcenie jak i życie zawodowe Haliny Wąsik nigdy nie było związane z twórczością artystyczną. Natomiast w wolnym czasie zawsze coś tworzyła. Początkowo było to haftowanie. Później decoupage oraz przywracanie nowego blasku starym przedmiotom i meblom. Z czasem jednak jej największą pasją stało się malarstwo. Eksperymentowała z różnymi technikami, ale to malowanie farbami akwarelowymi i olejnymi daje jej najwięcej satysfakcji. Inspiracją dla artystki jest otaczająca rzeczywistość – piękna przyroda, architektura i człowiek. Zawsze bazuje na ocenie swoich najbliższych, którzy są dla niej ogromnym wsparciem w tym co robi. W swoją twórczość angażuje całe swoje serce i czerpie z tego największą przyjemność.

Halina Wąsik od 2017 roku jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wystawach.

Za wykonane poplenerowe obrazy otrzymała nagrody w tym m. in. I miejsce w IV Przeglądzie Kultury Mieleckiej „Z Nurtem Wisłoki: w Gminie Czermin, I miejsce w VI Przeglądzie Twórczości „Z Nurtem Wisłoki” w Gminie Wadowice Górne, I miejsce w VII Przeglądzie Twórczości „Z Nurtem Wisłoki” w Gminie Borowa. Główną nagrodę uzyskała również na XV Wojewódzkiej wystawie malarstwa nieprofesjonalnego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w 2021r za obraz „Zachód słońca w Wenecji”. Brała udział w wystawach malarskich w Mielcu, Grochowem, Połańcu, Wadowicach Dolnych, Przecławiu, Czerminie, Rudniku, Chorzelowie, Borowej, Rzeszowie i Paryżu.

Wystawę oglądać można będzie do 30 września br.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

Tegoroczny Plastykon rozstrzygnięty [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie społeczności IT – V Meetup IT Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa