W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wernisaż malarstwa i rzeźby Maksymiliana Starca [FOTO]

O wyborze własnej drogi, okolicznościach powstawania niektórych obrazów i rzeźb oraz filozofii tworzenia opowiedział podczas wernisażu wystawy swoich prac Maksymilian Starzec, artysta z Kolbuszowej, wieloletni przyjaciel mieleckiego środowiska artystycznego.

Wernisaż otworzyła Justyna Pomykała-Berrached, zastępczyni dyrektora SCK ds. Domu Kultury, która oprócz ciepłego powitania artysty, z wielką estymą opowiadała o twórczej drodze Maksymiliana Starca. Artysta zwięźle opisał filozofię tworzenia swoich dzieł, mówiąc, że używa kolorów, które sprawiają ludziom radość i ubarwiają codzienność, a których jednak na co dzień nie widuje się często.

Kolor jest kluczem do jego malarstwa. Obrazy i rzeźby powstają w ciągu kilku dni lub tygodni, rzeźby podobnie. Artysta opowiadał anegdoty dotyczące okoliczności powstania niektórych prac, przypomniał też początki swojej drogi artystycznej.

Wernisaż odbył się 15 grudnia w Galerii ESCEK.

Wystawę malarstwa i rzeźby Maksymiliana Starca można oglądać w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK do 21 stycznia 2024 r.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa