W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wernisaż wystawy Marii Grzybowskiej

W czwartek (22.10) w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej otwarto wystawę malarstwa Marii Grzybowskiej, artystki zrzeszonej w Klubie Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Na 16 obrazach zobaczyć można krajobrazy, naturę, a także motywy religijne. 

Ze względu na wprowadzenie obostrzeń wynikających z czerwonej strefy wydarzenia miało bardzo ograniczony i kameralny charakter. Na wernisażu, zjawili się bliscy, przyjaciele, zarząd i członkowie Klubu Środowisk Twórczych TMZM, a także Radny Gminy Mielec Zbigniew Wicherski. 

Osobę i twórczość artystki przybliżył zebranym Damian Małek, dyrektor SOKiS – Maria Grzybowska mieszka i tworzy w Mielcu. Należała do wielu klubów i stowarzyszeń malarskich. Jej dorobek  to obrazy tworzone w różnorodnych technikach, miedzy innymi olejnej, akwareli i akrylowej. To także malarstwo wielkoformatowe – mural. Interesuje się również pisaniem ikon. Ulubioną tematyką prac artystki jest natura – przyroda. Prace malarki  znajdują się w prywatnych kolekcjach oraz w domu artystki – powiedział.

–  Nie spodziewałam się tak ciepłego przyjęcia mojej twórczości. Jestem zachwycona i serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przybyli na otwarcie mojej wystawy. Dziś przemawiają przeze mnie emocje, które powodują, że ciężko zebrać myśli i przelać je w słowa – zwróciła się do zebranych Maria Grzybowska. 

W imieniu nas wszystkich chciałam podziękować Pani Marii i pracownikom Ośrodka Kultury, że w tak trudnych czasach wspólnie mogliśmy zorganizować wystawę. Jest nas o wiele mniej niż zazwyczaj, ale jesteśmy i z tego się bardzo cieszę – powiedziała Jadwiga Klaus, Prezes Klubu Środowisk Twórczych TMZM. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa