W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default

Baranowski – koncert


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

Zapraszamy 6 marca 2020 roku na wyjątkowy koncert. W sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu wystąpi Baranovski!

https://www.youtube.com/watch?v=qiyhs9zp93U

„Tak się robi pop”.
„Początek kariery BARANOVSKIEGO każe przypuszczać, że mamy do czynienia z muzykiem o midasowym dotyku”.
„Zobaczyłem w nim weselszy odpowiedni Korteza. Może też potencjalnego konkurenta dla Dawida Podsiadły”.
„Szkoda, że BARANOVSKI był już kandydatem do Fryderyka po wydaniu raptem kilku nagrań. Z albumem „Zbiór” stałby się pewniakiem do zwycięstwa”.

To tylko kilka cytatów z recenzji oczekiwanej od dawna debiutanckiej płyty BARANOVSKIEGO, w zgodnej opinii krytyków jednego z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. To także jedna z najbardziej błyskotliwych karier na rodzimej scenie w ostatnich sezonach. Jej bohater potrzebował bowiem zaledwie półtora roku od premiery debiutanckiej piosenki, aby cztery kolejne przebojowe single wprowadzić na najwyższe rotacje największych stacji radiowych, zdobyć nominację do Fryderyka, a z koncertami pojawić się na najważniejszych festiwalowych scenach w kraju.

Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland lub z koncertów grupy XXANAXX, gdzie występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Na początku 2018 roku przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.

Już w debiutanckim sezonie dwukrotnie udało mu się wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”. Jeszcze lepiej poradził sobie numer „Luźno”, który w radiu jesienią 2018 ustępował jedynie przebojom Dawida Podsiadły, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

Jeżeli dodać do tego występy podczas najważniejszych koncertowych wydarzeń w kraju, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem, można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z najmocniejszych wejść na rynek ostatnich sezonów. Najlepszym tego potwierdzeniem jest nominacja do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. I to singlem nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, acz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence „Zbiór” – łagodnej i nastrojowej balladzie, w której BARANOVSKI pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

Kolejny bardzo udany sezon wypełniły liczne koncerty w całej Polsce, w tym występy na Olsztyn Green Festivalu, Fest Festivalu w Chorzowie i warszawskim festiwalu „Co Jest Grane”.

Jeszcze większy sukces odniósł opublikowany późnym latem 2019 singiel „Czułe miejsce”, który stał się jednym z największych hitów roku, podbijając szczyt oficjalnej listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, a na YT notując efektowny wynik ponad 7 milionów wyświetleń.

25 października swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, której entuzjastyczne przyjęcie potwierdza, że przed artystą wkrótce kolejne duże sukcesy. 2020 to będzie jego rok w polskiej muzyce!

Organizatorami koncertu są Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Miasto Mielec.

Partnerami wydarzenia są producent suplementów diety AvetPharma, Agencja Reklamowa MCDesign, ErgoHestia Oddział Grupy Jerzy Wąs oraz Agencja Ochrony Top-Servis.

Patronat medialny objęły portale promocja.mielec.pl, wcj24.pl, korso.pl, czyliwiesz.pl, Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso i Wieści Regionalne.

Bilety w sprzedaży od 2 grudnia 2019:

Online na stronie:
www.studiowizualne.com

Stacjonarnie:
Antykwariat Mielec, ul. Jana III Sobieskiego 1, 10:00-14:00

Zamówienia grupowe (min. 10 biletów):
tel. 602 739 362
e-mail: [email protected]

Zobacz też...

Wczytuję...
W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości