W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default

Spektakl Teatru ROZMAITOŚCI „Pigmalion”


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Teatr Rozmaitości  im. Stefana Ostrowskiego SCK w Mielcu ponownie wystawia sztukę George’a Bernarda Shawa. 6 kwietnia w sali widowiskowej Domu Kultury SCK zobaczymy aktorów ROZMAITOŚCI w „Pigmalionie”, komedii, która od momentu powstania w 1913 r. nie schodzi z afiszów teatrów na całym świecie.

„Pigmalion” to sztuka doskonale znana polskiej publiczności. Brało ją na warsztat wiele teatrów i wielu reżyserów. Miała wersje musicalowe i była adaptowana do filmu.

Akcja sztuki rozgrywa się w Londynie Wskutek zakładu między dwoma londyńskimi dżentelmenami, kwiaciarka Eliza, grana w mieleckim przedstawieniu przez Dagmarę Jachyrę, staje się przedmiotem eksperymentu. Profesor Higgins, którego z kolei gra Paweł Pazdan, postanawia nieokrzesaną, nieobytą, niewykształconą, mówiącą dialektem dziewczynę zmienić w ciągu kilku miesięcy w prawdziwą lady, której prostego pochodzenia nie domyśliłby się bywalec dworu królewskiego. Eliza przechodzi wszechstronną metamorfozę, a jej efekty są tak spektakularne, że robią wrażenie nawet na twórcy tej przemiany. Co z tego wyniknie?

Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Klaus, a w spektaklu zobaczymy aktorki i aktorów Teatru Rozmaitości, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. 

Spektakl Teatru ROZMAITOŚCI „Pigmalion” – 6 kwietnia, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 30 zł w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn rodzinny FKS Stal Mielec

Ta wojna zmieniła wszystko – wernisaż wystawy

Spotkanie autorskie z Moniką Hebdą

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa