W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Wydarzenie literacko – muzyczne w Przecławiu

„Pozwólmy mówić słowom”- pod takim tytułem odbyło się finałowe spotkanie poetycko-muzyczne w dniu 26 sierpnia 2023 w Domu Kultury w Przecławiu w ramach zadania publicznego z dotacji Mały Grant 2023 finansowanego przez Powiat Mielecki. 

Zadanie realizowane przez Podkarpacki Uniwersytet Ludowy z siedzibą w Tuszymie. Był to cykl warsztatów literackich zwieńczony almanachem pt.: ” Pozwólmy mówić słowom”. W almanachu swoje utwory zamieściło  dwudziestu twórców z powiatu mieleckiego w osobach: Borkowska-Setera Beata, Bruździak Jerzy, Hebda Monika, Jarosz Renata, Jarosz Witold,  Kaszub Anna, Kaszub Kinga, Kopacz Adam, Krawiec  Stenia, Marek Henryka, Maziarz Danuta, Mikina Małgorzata, Olter Marzanna, Ozimek Maria, Piguła Aleksandra, Pleban Beata, Pyzik Teresa, Rusin Danuta, Sażalska Barbara, Siembida Ewa, którym serdecznie gratulujemy. 

Projekt zrealizowany przy współpracy finansowej z Powiatem  mieleckim, Towarzystwem Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu, Kołem Gospodyń Wiejskich w Tuszymie oraz środków własnych Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego w Tuszymie. Partnerami strategicznymi projektu byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Tuszymie, Dom Kultury w Przecławiu,  Nadleśnictwo Tuszyma.

Wszystkim uczestnikom oraz współorganizatorom niniejszego wydarzenia serdecznie dziękujemy i  życzymy dalszych osiągnięć w zakresie w rozwoju kultury lokalnej i wojewódzkiej, służącej bogaceniu dziedzictwa kulturowego w Polsce. 

Anna Szlachetka

Prezes Zarządu Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa