W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

XII edycja Zimowej Szkoły Pierwszej Pomocy w ZST [FOTO]

113 uczniów z ZST wzięło udział w Zimowej Szkole Pierwszej Pomocy. Tematem zajęć były Podstawowe Zabiegi Ratujące Życie osób dorosłych (BLS  Basic Life Support).

Zajęcia odbywały się w grupach ćwiczeniowych liczących do 10 osób. Szkolenie przeprowadzono w oparciu o „Metodę 4-kroków” wg Europejskiej Rady Resuscytacji.

Program szkolenia przedstawiał się następująco:
• Przyczyny i objawy zatrzymania krążenia
• Algorytm postępowania w przypadku zatrzymania krążenia
• Resuscytacja w sytuacjach szczególnych
• Postępowanie z osobą nieprzytomną, oddychającą (zastosowanie pozycji bezpiecznej)
• Postępowanie przy nietypowych ułożeniach poszkodowanego nieprzytomnego.

„Ferie w ZST – Zimowa Szkoła Pierwszej Pomocy” to coroczna inicjatywa realizowana w Zespole Szkół Technicznych od 12 lat. Zajęcia mają przede wszystkim charakter ćwiczeń praktycznych, gdyż jedynie ta metoda warunkuje nabycie realnych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w ZST – Andrzej Wyzga – instruktor ratownictwa drogowego Polskiego Związku Motorowego, członek Polskiej Rady Resuscytacji.

Liczba uczestników szkolenia (113 uczniów) wskazuje na duże zainteresowanie nauką pierwszej pomocy w naszej szkole. Na uwagę zasługuje również fakt, że szkolenie odbyło się w okresie ferii zimowych, co dowodzi, że młodzież dostrzega potrzebę nauki pierwszej pomocy – nawet w czasie wolnym od zajęć szkolnych – jako umiejętności mogącej mieć realne zastosowanie w życiu codziennym.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa