W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Zakochany Mickiewicz na scenie SCK [FOTO]

Dzieła Mickiewicza, młodzi aktorzy Grupy Teatralnej „Antrakt” i pasjonatka teatru, aktorka i reżyserka Magdalena Betleja to bardzo kreatywne połączenie, w efekcie którego mielecka publiczność mogła w niedzielę, 10 grudnia, obejrzeć fantastyczne przedstawienie pt. „Zakochany Mickiewicz”. 

W Domu Kultury SCK i w jego filii „Kulturnik” działa kilka teatrów amatorskich, które co roku prezentują premiery kolejnych przedstawień. Ostatnio jeden z nich, Grupa Teatralna „Antrakt”, popisał się swoimi umiejętnościami interpretacji poezji Mickiewicza i trzeba przyznać, że premiera spektaklu złożonego z fragmentów dzieł naszego wieszcza była bardzo udana.

Smutne, wręcz tragiczne historie przeplatały się z żywiołowymi, komediowymi, co bardzo podobało się publiczności, która z entuzjazmem przyjęła premierowe przedstawienie. Dwanaścioro aktorów w wieku od 15 do 19 lat miało okazję zaprezentować w pełnej krasie umiejętności aktorskie, które ćwiczyli od lat na zajęciach prowadzonych przez Magdalenę Betleję i tę ich dojrzałość sceniczną widać było na każdym kroku.

Dla niektórych była to ostatnia premiera, gdyż kończą szkołę średnią i wybierają się na studia. Właśnie tym „najstarszym” Magda Betleja szczególnie dziękowała za lata wspólnej pracy. 

Swoją drogą reżyserka wystąpiła w przedstawieniu w komediowej roli żony Twardowskiego wzbudzając salwy śmiechu u publiczności. 

Bardzo udane przedstawienie będzie można obejrzeć jeszcze 10 stycznia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa