W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Zapraszamy na Paradę Konną

Już wkrótce odbędzie się 11. Parada Konna w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki). Nowością będzie konkurs powożenia zaprzęgami jednokonnymi i pokaz dżygitówki.  

Tegoroczna impreza zaplanowana została na niedzielę, 8 września i odbędzie się na terenach rekreacyjnych przy miejscowym stadionie.

Parada Konna po przedsięwzięcie powstałe z pasji do koni, które z lokalnej imprezy szybko stało się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim. Skierowana jest do miłośników zwierząt, w szczególności koni. Co organizatorzy przygotowali w tym roku? Na godz. 13.45 zaplanowano przejazd zaprzęgów przez Żarówkę, a po nim oficjalne otwarcie Parady i prezentację jej uczestników. Następnie po krótkim występie kapeli Żarowianie będzie można zobaczyć kadryl, czyli taniec koni ujeżdżanych przez jeźdźców. – Polega on na wykonywaniu różnych figur lub układów choreograficznych. Ta naprawdę efektowna i widowiskowa forma sztuki jeździeckiej, chętnie oglądana przez widzów, wykonywana jest przy muzyce, a konie poruszają się w jej rytm – wyjaśnia Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim.  Pokaz przeprowadzą uczennice Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA z Kawęczyna. 

Organizatorzy dbają o to, by co jakiś czas wprowadzać nowe elementy do Parady. W tym roku taką nowością będzie pokaz dżygitówki, czyli sztuki jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. – To takie popisy akrobatyczne na galopującym koniu składające się np. z wskakiwania na wierzchowca i zeskakiwania z niego, podnoszenia z ziemi różnych przedmiotów czy przemieszczania się z jednej strony konia na drugą pod jego szyją – dodaje Krzysztof Babiarz.

Tradycyjnie głównym punktem imprezy będą sportowe i amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi i po raz pierwszy jednokonnymi, a także czempionaty hodowlane klaczy rasy małopolskiej i zimnokrwistej. Wystąpią w nich przedstawiciele województw podkarpackiego i małopolskiego. Wieczorem, o godz. 18.30, rozpocznie się zabawa taneczna. Podczas całej imprezy będzie można też zajrzeć do końskich boksów czy skorzystać z gastronomii, a na dzieci będą czekały dmuchańce.

Organizatorami wydarzenia są: Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Żarówce. Patronat nad imprezą sprawuje Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Starosta Powiatu Mieleckiego, zaś patronat medialny: Nowiny, Korso, Goniec Radomyski, Wieści Regionalne, nowiny24.pl, hej.mielec.pl, promocja.mielec.pl, W Cieniu Jupiterów, Radio Leliwa i Radio RDN Małopolska.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZPiT „Chorzelowiacy” uświetnili swój jubileusz [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa