W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Zbliżają się Dożynki Powiatu Mieleckiego

Tegoroczne święto plonów w Powiecie Mieleckim odbędzie się w niedzielę, 4 września 2016 r., a centrum wydarzeń będą tereny zielone przy ul. Rzecznej.

Tradycyjnie, uroczystości dożynkowe w Powiecie Mieleckim, których organizatorem jest Starostwo Powiatowe rozpocznie o godz. 14.00 msza św. dziękczynna w intencji rolników Powiatu Mieleckiego w Bazylice Mniejszej pw. Mateusza ap. ew. w Mielcu.

 

 

O godzinie 15-tej Orkiestra Dęta poprowadzi korowód dożynkowy, który przejdzie ul. Rzeczną na tereny zielone przy bulwarach mieleckich. To właśnie tu nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek Powiatu Mieleckiego.

Po części obrzędowej rozstrzygnięta zostanie XIV edycja konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Wzorem lat ubiegłych Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz ze Starostwem Powiatowym wspólnie nagrodzą wyróżnione gospodarstwa, doceniając tym samym wkład rolników i ich rodzin na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

 

Podczas uroczystości dożynkowych zostaną wręczone także cztery odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”, które Minister Rolnictwa i Rozwoju przyznaje nauczycielom zawodów rolniczych.

Ponadto, przy stoiskach wystawienniczych, jak i na scenie zaprezentują się wszystkie gminy Powiatu Mieleckiego. Nie zabraknie też degustacji tradycyjnych potraw, rękodzieła, konkursów i zabaw.  Nieodzownym elementem będzie także cały wachlarz atrakcji dla dzieci.

Tegoroczne dożynki uświetni koncert zespołu AN DREO & KARINA.

 

To jedyny duet w Europie śpiewający na żywo największe przeboje Al Bano & Romina Power. Od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W ich repertuarze znajdują się największe przeboje słynnego włoskiego małżeństwa m.in.: „Felicita”, „Ci sara”, „Volare”, „Sempre, Sempre”, „Tu soltanto Tu” i wiele innych, oraz własne kompozycje w języku włoskim.

Imprezę, która potrwa do północy, zakończy zabawa taneczna z zespołem Zodiak.

– Dożynki są przede wszystkim świętem ludzi pracujących na roli, gdyż to z ich trudu korzystamy wszyscy. Jesteśmy winni wszystkim rolnikom wdzięczność i szacunek.

Już 4 września będziemy mieć szansę to okazać, podziękować za wysiłek i wielkie zaangażowanie. Zapraszam wszystkich mieszkańców Powiatu Mieleckiego do wspólnego świętowania – zachęca starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

unnamed (1)

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa