W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Po drugie zwycięstwo z Zagłębiem w tym sezonie!

Na wymienienie meczów w których Stal zwyciężyła w tym sezonie PGNiG Superligi nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu, gdyż takich spotkań było zaledwie dwa, ze Spójnią Gdynia (40:32) i Zagłębiem Lubin (27:24) i to właśnie z „Miedziowymi” podopiecznym Tomasza Sondeja przyjdzie zmierzyć się w najbliższą niedzielę.

Oba zespoły nie tak dawno spotkały się również w Mielcu w ramach Pucharu Polski, i tym razem lepsi okazali się goście zwyciężając 28:25, aczkolwiek „Biało-Niebiescy” w niedzielę staną przed szansą, aby pokonać Zagłębie po raz drugi w tym sezonie w lidze.
Nie będzie to jednak zadanie łatwe, gdyż hala w Lubinie jest bardzo trudnym terenem, o czym nie tak dawno przekonały się chociażby Azoty Puławy, które przegrały 31:28.

Zagłębie to młody zespół wspomagany przez kilku doświadczonych graczy, w tym świetnie znanego wszystkim Bartłomieja Jaszkę, i jak widać ta mieszanka sprawdza się doskonale, gdyż „Miedziowi” z dorobkiem 20. punktów zajmują 9. miejsce w lidze i cały czas realnie liczą się w walce o pierwszą ósemkę PGNiG Superligi.

Mielczanie ze swojego miejsca w tabeli z pewnością nie są zaś zadowoleni, gdyż zespół przed sezonem miał bić się o zupełnie inne cele, a obecnie tym najważniejszym jest wyjście z kryzysu, w którym znaleźli się „Czeczeńcy”.
Ci spodziewają się zaś w niedzielne popołudnie bardzo podobnego meczu jak ten w Mielcu, gdyż zespół z Lubina słynie z bardzo ostrej, a momentami wręcz brutalnej obrony. W pierwszym meczu Stal odpowiedziała tym samym, czego efektem były cztery czerwone kartki i niezliczone kary dwuminutowe. W tej „bitwie” lepiej odnaleźli się wtedy mielczanie i miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie!

18. seria PGNiG Superliga: Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec, 17.02.2019, godz. 18:00, Hala RCS w Lubienie.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na meczach reprezentacji swoich państw

Wiadomości Mielec

ZSP Ruda – czwarta drużyna w województwie

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa