Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport

1/16 Fortuna Pucharu Polski. Trzecioligowcy nie dali rade Stali [VIDEO]

Rozstrzygnięcia po dogrywkach. Stal Mielec gra dalej. Mecz zakończył się wynikiem 2:4 i to zespół PGE FKS Stali Mielec awansował do 1/8 Fortuna Pucharu Polski.

Sporo emocji dostarczył mecz 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, po dogrywce Stali Mielec wygrała z Garbarnią Kraków 2:4. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bartosz Żurek i Kacper Durda, natomiast na listę strzelców po stronie gości wpisali się Michał Trąbka, Krystian Getinger oraz dwukrotnie Illia Shkuryn.

Trzecioligowiec, mimo że przegrywał i grał ze stratą jednego zawodnika, wyszedł na prowadzenie 2:1. Na kilka minut przed regulaminowym czasem gry Mielczanie doprowadzili do wyrównania i potrzebna była dogrywka. W niej skuteczniejsi byli nasi piłkarze, którzy zdobyli dwie bramki. Walka o awans na murawie obfitowała w kartki, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Rafa Santos, ale rezultat nie uległ już zmianie i Stal zwyciężyła 4:2.

Garbarnia Kraków – Stal Mielec po dogr. 2:4 (0:0)
Bramki:
65′ Żurek, 76′ Durda – 54′ Trąbka, 86′, 101′ Shkuryn, 94′ Getinger.
Żółte kartki: Morys, Zagórowski, Grzybowski, Opalski – Trąbka, Santos (dwie), Getinger.
Czerwone kartki:
56 min – 44. Adrian Kajpust (Garbarnia Kraków)
111 min – 22. Rafa Santos (PGE FKS Stal Mielec) – dwie żółte kartki
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

Widzów ok. 500

Garbarnia Kraków: 26. Mateusz Bartusik – 3. Michał Czekaj (105′ 77. Bartosz Seweryn), 5. Patryk Moskiewicz, 6. Mateusz Duda , 7. Michał Klec (80′ 21. Mateusz Nowak), 8. Bartosz Żurek (70′ 29. Michał Opalski), 9. Kacper Durda (90+3′ 10. Jakub Sutor), 11. Daniel Morys, 16. Karol Dziedzic, 22. Feliks Grzybowski (90+3′ 55. Karol Wątroba), 44. Adrian Kajpust.
Rezerwowi: 76. Piotr Zagórski – 17. Oskar Wielecki, 31. Jakub Szuta.
Trener: Marcin Pluta

PGE FKS Stal Mielec: 13, Konrad Jałocha – 3. Bert Esselink, 5. Marco Ehmann, 7. Łukasz Gerstenstein, 8.  Koki Hinokio (68′ 16. Mattew Guilaumier), 11. Krzysztof Wołkowicz (68′ 23. Krystian Getinger), 19. Michał Trąbka (61′ 10. Maciej Domański), 21. Mateusz Matras, 22. Rafa Santos, 37. Mateusz Stępień (46′ 17. Ilya Shkurin), 42. Kai Meriluoto (74′ 25. Łukasz Wolsztyński)
Rezerwowi: 12. Mateusz Dudek – 6. Leandro, 14. Przemysław Maj, 27. Alvis Jaunzems.
Trener: Kamil Kiereś