W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

W Gminie Padew Narodowa zmodernizowano drogi dojazdowe do gruntów rolnych

W miesiącu lutym bieżącego roku, Gmina Padew Narodowa złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o udzielenie dotacji na zadanie związane  z budową i modernizacją drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Przykop dz. ewid. nr 662.

Urząd Marszałkowski Uchwałą Zarządu Województwa Podkarpackiego w sprawie podziału środków budżetu województwa, stanowiących dochód z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej,  przyznał Gminie Padew Narodowa dotacje na 2023 r., w wysokości 80 000,00 zł  na  w/w zadanie.

Dzięki otrzymanej dotacji udało się zmodernizować 306 mb  drogi gminnej, za łączną kwotę w wysokości 99 544,58 zł. 

Brakująca kwota na przedmiotowe zadanie w wysokości 19 544,58 zł pochodziła z budżetu gminy. Dotychczasowa nawierzchnia gruntowa drogi, wzmacniana co roku  żużlem paleniskowym została wymieniona na nawierzchnię z tłucznia kamiennego.  

Dzięki co roku składanym wnioskom do Urzędu Marszałkowskiego i udzielanym Gminie Padew Narodowa dotacjom  udaje się systematycznie modernizować newralgiczne odcinki dróg dojazdowych do gruntów rolnych położone na terenie Gminy Padew Narodowa. 

Mamy nadzieję, że wyremontowany pierwszy odcinek drogi w sołectwie Przykop będzie długo służył lokalnym mieszkańcom, zapewniając dogodny dojazd do pól uprawnych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa