W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

To, że policjantem jest się także po służbie, potwierdził swoim zachowaniem dzielnicowy z Posterunku Policji w Wadowicach Górnych, który zauważył i zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Dodatkowo okazało się, że 52-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został przekazany w ręce interweniujących policjantów. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusz mieleckiej komendy będąc w czasie wolnym od służby, jadąc przez miejscowość Izbiska, na parkingu jednego ze sklepów, zauważył samochód marki Audi, w którym siedział mężczyzna, którego znał osobiście. Kiedy sierż. Adam Węgrzyn zobaczył, że mężczyzna wypił alkohol, uruchomił silnik i zaczął odjeżdżać z parkingu, zajechał mu drogę swoim samochodem. Podbiegł do niego i przez otwarte okno wyjął mu kluczyki ze stacyjki. Kierujący zaczął się szarpać z mundurowym, który na miejsce wezwał policyjny patrol. 

Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

52-letniemu mieszkańcowi gminy Wadowice Górne, grozi również kara za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa funkcjonariusza policji, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcy, który swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa