W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Miejskie obchody święta narodowego trzeciego maja! W naszym mieście przygotowano szereg wydarzeń o charakterze zarówno patriotycznym, jak i kulturalnym.

Poniżej program uroczystości.

Pierwszymi zwiastunami majowego święta będzie “Mielecki Capstrzyk”, czyli trzeciomajowe pobudki z Mielecką Orkiestrą Dętą SCK w Mielcu, która z krótkimi występami pojawi się w środowy poranek na Placu Armii Krajowej (godz. 8.30), a następnie na Osiedlu Smoczka, na Osiedlu Lotników i na rynku starego miasta.

Główne uroczystości tradycyjnie rozpoczną się o godz. 9.30 od  Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Po Mszy Św. uformowany pochód przejdzie z ulicy T. Kościuszki pod Pomnik Wolności w kolejności: Mielecka Orkiestra Dęta, Jednostka Strzelecka 2093 im gen. broni Władysława Sikorskiego, harcerze, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe miasta, powiatu i województwa, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Mielcu, delegacje urzędów, instytucji, partii politycznych, związków zawodowych i stowarzyszeń, delegacje szkół, pozostali uczestnicy. Tam, po krótkim programie artystycznym z udziałem Mieleckiej Orkiestry Dętej oraz Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego “Melodia” przed pomnikiem złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Imprezy towarzyszące rozpoczną się od zaplanowanego na środę 1 maja (godz. 17.o0) koncertu plenerowego ZPiT Rzeszowiacy na Górce Cyranowskiej. Z kolei w dniu 3 maja o godzinie 17.00 w Pałacyku Oborskich odbędzie się koncert plenerowy “Muzyczna majówka z Senior Show”.

Ponadto, w dniu 2 maja (czwartek) przed Domem Kultury SCK w Mielcu, o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

Niech to będzie czas dumy i szacunku, a także radosnej zabawy i integracji!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa