Twierdza na stadionie im. Grzegorza Laty zdobyta. FKS Stal Mielec – Legia Warszawa 1 : 3 [FOTO, VIDEO]

W niedzielne popołudnie mielecka Stal gości na Solskiego 1 zespół Legii Warszawa. Pierwsza połowa toczyła się w szybkim tempie. Stal zaczęła od wysokiego pressingu.

Legia odgryzała się szybkimi kontrami. W 39 minucie został podyktowany – kontrowersyjny rzut karny dla Legii. Swoją okazję wykorzystał Jozue i Legia prowadziła 0:1. Po stracie bramki Stal próbowała swoich sił w kontratakach i w 39 minucie Shkurin doprowadził do remisu. W doliczonym czasie był jeszcze jedna okazja dla Stali, by wyjść na prowadzenie, ale piłka otarła się tylko o bramkę Legii. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga połowa meczu zaczęła się od szybkich ataków Stali. Legia również wtórowała szybkimi i groźnymi atakami. W 74 minucie plasowanym strzale zza pola karnego Legia zdobyła drugą bramkę. Stalowcy próbowali swoich sił w zmasowanych atakach, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki legionistów. W doliczonym czasie po videoweryfikacjj podyktował Legii drugi rzut karny, który został zamieniony na trzecią bramkę dla Legii. Stal mogła zmniejszyć wynik, jednak sędzia po wideo weryfikacji nie uznał rzutu karnego popełniając błąd. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Legii Warszawa.