W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Mieleccy policjanci na spotkaniu z dziećmi [FOTO]

Mieleccy policjanci codziennie realizują zadania związane z działalnością profilaktyczną. Skierowane są do osób starszych, dorosłych oraz młodzieży i dzieci.

Często w weekendy funkcjonariusze spotykają się z mieszkańcami powiatu na imprezach plenerowych, gdzie promują bezpieczeństwo w szerokim aspekcie, dostosowując tematykę do potrzeb słuchaczy.

Niemal każdego dnia, policjanci odwiedzają przedszkola i szkoły, gdzie uczy się młodzież. Zadania z zakresu profilaktyki społecznej realizują wszyscy dzielnicowi oraz policjantki zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii mieleckiej komendy – asp. Magdalena Skulimowska i mł. asp. Ewelina Ziemba. W działaniach profilaktycznych chętnie biorą również udział funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego.

Przez miniony tydzień mieleccy policjanci uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi, organizowanych w Wólce Książnickiej, które stały się już niemal tradycją. Spotkania organizowane są z inicjatywy ratownika medycznego Macieja Rachwał, który jednocześnie jest myśliwym Koła Łowieckiego „Diana Mielec” i aktywnie działa profilaktycznie na rzecz dzieci i młodzieży z całego powiatu mieleckiego. Dzielnicowi tj. sierż. szt. Magdalena Broda i asp. Marcin Piątek wraz z profilaktykiem społecznym – mł. asp. Eweliną Ziemba, mieli okazję po raz kolejny w wyjątkowych okolicznościach przyrody wziąć udział w spotkaniu z dziećmi z Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu oraz Przedszkola Miejskiego nr 7 w Mielcu by porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci mówili o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami m.in. w lesie. Mundurowi uświadamiali dzieci w kwestii bezpieczeństwa na drodze, w przedszkolu oraz w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Swoją prelekcję na temat prowadzenia pasieki wygłosiła Małgorzata Kapinos, która przedstawiła biologię pszczół i właściwości lecznicze miodu. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej omówił Maciej Rachwał, który na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele Nadleśnictwa Tuszyma oraz Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Wiele szkół, instytucji i organizacji zainteresowanych współpracą z Policją, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach, przedszkolach, oraz podczas organizowanych imprez plenerowych. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na każde zaproszenie, chcąc zadbać o świadomość i poczucie bezpieczeństwa, jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa