Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport

1/8 finału Pucharu Polski. Siódemka Miedź Huras Legnica – Handball Stal Mielec 28:33 [VIDEO]

Pierwszy oficjalny mecz w 2022 roku i zarazem pierwsza wygrana. Handball Stal Mielec pokonała na wyjeździe Siódemkę Miedź Huras Legnica i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Początek meczu wcale jednak nie był łatwy. Gra toczona była właściwie bramka za bramkę i widać było to, o czym przed meczem przestrzegał trener Rafał Gliński: Siódemka Miedź Legnica to zespół bardzo ambitny.

Ta ambicja i wola walki sprawiały, że naszemu zespołowi trudno było zbudować sobie solidną przewagę. W pierwszej połowie były nawet momenty, w których prowadzili gospodarze. Naszej drużynie dwubramkowe prowadzenie udało się wypracować dopiero na początku drugich trzydziestu minut.

Z biegiem czasu Handball Stali Mielec udało się jednak opanować boiskowe wydarzenia. Duża w tym zasługa m.in. Denisa Wołyncewa, który niekonwencjonalnymi zagraniami potrafił wymanewrować obronę przeciwnika. Znakomicie grał również Dawid Ruhnke – w całym meczu zdobył 8 bramek.

Swoje robiła również coraz szczelniejsza obrona i bramkarz Dawid Dekarz. Obrona dobrze broniła, kilka razy udało się przechwycić piłkę i wyprowadzić skuteczne kontry. To wszystko sprawiło, że na niecałe dwadzieścia minut przed końcem meczu nasza przewaga urosła do pięciu bramek.

Być może ta przewaga trochę uśpiła naszych zawodników, bo ambitni przeciwnicy krok po kroku zaczęli zbliżać się do podopiecznych Rafała Glińskiego. W 54.minucie była to już tylko różna dwóch bramek.

Na szczęście szkoleniowiec mielczan zareagował szybko, wziął czas i przekazał wskazówki, które pozwoliły na odzyskanie bezpiecznego prowadzenia. Ostatecznie Handball Stal Mielec wygrała i awansowała tym samym do następnej rundy Pucharu Polski. Teraz przed naszym zespołem powrót i dwa dni przygotowań do sobotniego meczu z Zagłębiem Lubin w PGNiG Superlidze.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Handball Stal Mielec 28:33 (14:15)

Stal: Dekarz, Procho – Wilk, Monczka, Sobut 2, Ruhnke 8, Nowak 1, Nikolić 5, Pribanić, Misiejuk 2, Graczyk 2, Wołyncew 2, Smolikau 5, Wojdak 5, Krupa 1, Puljizović. Trener Rafał Gliński.

Źródło: Handball Stal Mielec