W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

62 laureatów konkursu odebrało nagrody [FOTO]

Pod patronatem honorowym starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w środę, 20 marca, odbyło się spotkanie podsumowujące eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Zapobiegajmy pożarom”.

Przedszkolaki, dzieci, młodzież, a nawet dorośli – mieszkańcy powiatu mieleckiego z każdego przedziału wiekowego obdarzyli konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” dużym zainteresowaniem. Do organizatorów konkursu wpłynęło blisko 220 prac wykonanych najróżniejszymi metodami. – Komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem, ostatecznie przyznając nagrody i wyróżnienia 62 laureatom konkursu – mówił podczas otwarcia uroczystości Franciszek Augustyn, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu. 

62 laureatów konkursu wraz z opiekunami i najbliższymi pojawiło się w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu, do siedziby którego po latach powróciło rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu. Nie zabrakło też innych znamienitych gości oraz sponsorów nagród, w tym przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Mieleckiego. Reprezentowali je: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Maciej Jemioło. 

– Jednym z zadań powiatu jest troska o bezpieczeństwo publiczne, obejmujące m.in. ochronę przeciwpożarową. Ten konkurs wpisuje się w realizację działań na rzecz bezpieczeństwa i propagowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży, dlatego z przyjemnością objęliśmy go honorowym patronatem – mówił Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, dziękując wszystkim organizatorom wydarzenia, jurorom, opiekunom oraz, w szczególności, laureatom konkursu. – Bardzo cieszy mnie to, że już najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu poszerzają swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa przeciwpożarowego i darzą konkurs tak dużym zainteresowaniem – podkreślał gospodarz powiatu. 

Starosta Stanisław Lonczak wraz z Członkiem Zarządu Maciejem Jemioło i Prezesem ZOP ZOSP RP w Mielcu Franciszkiem Augustynem wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim sześćdziesięciu dwóm laureatom konkursu. Ci zostali wyłonieni wedle sześciu kategorii wiekowych tj. przedszkola, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych, klasy II i III gimnazjów oraz klasy VII i VIII szkół podstawowych, szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli. Dodatkowo, nagrodzono najlepsze prace przygotowane przez uczniów Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, a także przyznano wyróżnienia przyznane przez Prezesa ZOP ZOSP RP w Mielcu. Za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu plastycznego podziękowania odebrali także ich nauczyciele i opiekunowie. 

Jurorami konkursu byli: Edward Kociański, Sylwia Blicharz, Małgorzata Weryńska-Sorochman, Kinga Wiktor.

WYNIKI KONKURSU:

I grupa wiekowa – PRZEDSZKOLAI miejsce- FALARZ Matylda, 5 lat, Przedszkole Miejskie nr 7 w Mielcu, op. Mrozek Krystyna, Paździor Beata
II miejsce- RZESZUT Hubert, 6 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
II miejsce- AUGUSTYN Bartosz, 5 lat, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu, op. Marta Kasperowicz
III miejsce – GLUZA Amelia, 5 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
III miejsce- PIEPRZNA Laura, 6 lat, Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu, op. Elżbieta Bator
WYRÓŻNIENIA1. GOŃSKI Filip, 4 lata, Niepubliczne Przedszkole „Promyczek” w Padwii Narodowej, op. Ewa Konieczna – Kowalik
2. AUGUSTYM Miriam, 6 lat, Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu, op. Ewelina Łagowska
3. URBANOWICZ Maksymilian, 5 lat, Niepubliczne Przedszkole „Promyczek” w Padwi Narodowej, op. Ewa Konieczna – Kowalik
4. WILASZEK Milena, 6 lat, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu, op. Danuta Dziedzic, Agnieszka Borkowska
5. ZIELIŃSKA Martyna, 3 lata, op. Marcelina Zielińska                           
II grupa wiekowa – SZKOŁA PODSTAWOWA (KLASY I-III)I miejsce – WOJCIECHOWSKA Kinga, 9 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
II miejsce – KLICH Wiktoria, 7 lat, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, op. Edward Kociański 
II miejsce – CIEJKA Aleksandra, 8 lat, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tuszymie, op. Agata Borkowska – Gazda
III miejsce – KLICH Bartłomiej, 9 lat, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, op. Edward Kociański 
III miejsce – CHMURA Zofia, 8 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
WYRÓŻNIENIA1. DZIAŁO Michał, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Rzemieniu, op. Ewelina Działo
2. OSMOLA Izabela, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Czajkowej, op. Agata Osmola 
3. TYNIEC Mateusz, 7 lat, Szkoła Podstawowa w Padwi Narodowej, op. Marta Klich
4. GAWRYŚ Julia, 7 lat, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tuszymie, op. Maria Ozimek
5. LONCZAK Oliwia, 7 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman 
6. JASZCZ Oliwia Weronika, 9 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman

III grupa wiekowa – SZKOŁA PODSTAWOWA (KLASY IV-VI)
I miejsce – ĆWIĘKA Magdalena, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Ziempniowie, op. Halina Taraska
II miejsce- SYPEK Aleksandra, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu, op. Witold Targosz
II miejsce – WILK Magdalena, 12 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w  Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
III miejsce – FURDYNA Zuzanna, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Ziempniowie, op. Halina Taraska
III miejsce – MISIEWICZ Katarzyna, 12 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman

WYRÓŻNIENIA1. MIODUNKA Martyna, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 9 w Mielcu, op. Bożena Stryjnik
2. GRZEGORCZYK Adrian, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Ziempniowie, op. Halina Taraska
3. PTAK Martyna, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu, op. Anna Ptak
4. ŁĄCZ Wiktoria, 10 lat,  Szkoła Podstawowa nr 9 w Mielcu, op. Bożena Stryjnik
5. LITWIN Zofia, 12 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w  Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman

IV grupa wiekowa – GIMNAZJUM kl. II, III, szkoła podstawowa kl. VII, VIII
I miejsce – MROZOWSKA Gabriela, 14 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
II miejsce – DUSZKIEWICZ Natalia, 15 lat, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, op. Edward Kociański 
II miejsce – CHRABĄSZCZ  Kacper, 15 lat, Gimnazjum nr 4 w Mielcu, op. Witold Targosz
III miejsce – ROMAN Emilia, 15 lat, Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu, op. Edward Kociański
III miejsce – BURBANO – MAREK Karolina, 14 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska -Sorochman

WYRÓŻNIENIA1. SUBERNAT Milena, 12 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w  Radomyślu Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
2. KOPACZ Wiktoria, 14 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w  Radomyślu Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
3. SKÓRSKA Klara, 12 lat, Szkoła Podstawowa W Padwi Narodowej, op. Krzysztof Skórski
V grupa wiekowa – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEI miejsce – SOROCHMAN Karolina, 16 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
II miejsce – HAMALA Aleksandra, 18 lat, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, op. Edward Kociański
III miejsce – KABARA Aleksandra, 17 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w  Radomyślu Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
WYRÓŻNIENIA

1. GUŁA Wiktoria, 16 lat, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w  Radomyślu  Wielkim, op. Małgorzata Weryńska – Sorochman
VI grupa wiekowa – DOROŚLII miejsce – ROMAN Lucyna, 43 lata, Mielec
II miejsce – LABAK Krzysztof, 58 lat, Zdziarzec

Prace z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu, ul. Królowej Jadwigi 1
I miejsce – ZARANEK Kacper, 19 lat, op. Bożena Charlak
I miejsce – STEC Daria, 18 lat, op. Mariola JurekII miejsce –  RADŁOWSKI Eryk, 17 lat, op. Mariola Jurek
II miejsce – MUCHA Dorota, 18 lat, op. Bożena CharlakIII miejsce – STĘPIEŃ Karol, 13 lat, op. Bożena Charlak
III miejsce – MUCHA Marcin, 14 lat, op. Bożena Charlak
WYRÓŻNIENIA1. DATA Dominika – 14 lat, op. Kolano Urszula
2. TYLEC Monika, 18 lat, op. Helena Turbak – Jemioło

WYRÓŻNIENIA PREZESA ZOP ZOSP RP W MIELCU• Zofia Zawadzka, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu, Mielec, op. Urszula Kapuścińska-Kopacz• Miriam Siwińska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu, Mielec,op. Urszula Kapuścińska-Kopacz• Emilia Kalicka, 10 lat, Społeczna Szkoła podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Glinach Małych, gm. Borowa, op. Karolina Jakubus• Iwona Rusek, 14 lat, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej, op. Dorota Rusek• Anna Hyjek, 13 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym,, op. Barbara Ćwięka-Występek• Sebastian Śpiewak, 7 lat, Szkoła podstawowa w Gawłuszowicach, op.  Regina Staszczak• Milena Skoczylas, 7 lat, Szkoła podstawowa im. Władysława Jasińskiego w Gawłuszowicach, op. Krystyna Załucka• Natalia Miga, 15 lat, Zespół Szkolno- przedszkolny w Wadowicach Górnych, op. Anna Śpiewak• Łukasz Walas, 13 lat, Szkoła Podstawowa im, Ks. Im. Jóżefa Początka w Wadowicach Górnych, op. Beata Jakubus

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa