W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

65. lat piłki ręcznej w Mielcu. Z tej okazji zagramy na stadionie piłkarskim!

W 1952 roku przy Fabrycznym Klubie Sportowym powstała pewna sekcja szczególnie nam bliska. Była nią oczywiście piłka ręczna, która jest ważną częścią naszego miasta już od 65. lat!

Szczypiorniak w Mielcu przeżywał piękne jak i burzliwe momenty. Sekcja znikała nawet z map mieleckiego sportu, lecz nigdy nie opuściła serc mieszkańców. Tak oto w 1963 roku ponownie została zawiązana pisząc w kolejnych latach piękną historię zwieńczoną w 1971 roku Pucharem Polski oraz cztery lata później Wicemistrzostwem naszego kraju.


Na kolejne sukcesy przyszło nam czekać dość długo, lecz mielecka Stal powróciła w wielkim stylu w 2012 roku zdobywając brąz Mistrzostw Polski.

Z okazji 65. lecia naszego klubu w najbliższy piątek o godzinie 19:00 cofniemy się kilkadziesiąt lat wstecz i wrócimy do przeszłości, kiedy to piłkarze ręczni swoje mecze rozgrywali na…trawie.

Zasady takiej gry nie różniły się zasadniczo od tych, które znamy dzisiaj. Drużyny liczyły jednak po 11. zawodników (plus dwaj gracze w rezerwie).
Czas rozgrywki również wynosił godzinę, lecz znaczącą różnicą były rozmiary boiska, o wiele większe od halowego, lecz bez konkretnych rozmiarów. Najmniejsze możliwe mierzyło 55 metrów szerokości i 90 metrów długości, zaś największe: 65 metrów szerokości i 110 długości. Bez zmian pozostawały jedynie wymiary połów, bramek oraz pola karnego.

W piątek po raz kolejny w akcji zobaczymy byłych zawodników naszego klubu oraz rzecz jasna tych obecnych, w związku z czym na pewno warto przyjść na stadion przy ulicy Solskiego 1. i razem z nami wrócić do przeszłości!

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa