W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Airshow Mielec 2016 [FOTO, VIDEO]

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich obchodził dziś swoje  70-lecie powstania. Na mieleckim lotnisku zgromadziły się tłumy fascynatów lotnictwa. Wśród wielu przygotowanych atrakcji mogliśmy miedzy innymi zobaczyć:  akrobacje solowe w wykonaniu JAK-52, pokaz dynamiczny samolotu MIG-29 w wykonaniu kpt. pil. Adriana Rojka,  Wilgę 35 z szybowcem na holu i Gawrona z szybowcem na holu, skoki spadochronowe z An2.

Były także loty grupowe: Piper Seneca, Piper Seneca i M-20 Mewa oraz M-28, widowiskowy pokaz zaprezentował ORLIK TEAM z Radomia. Na koniec  zaprezentował się w locie nasz mielecki Black Hawk.

 Największą atrakcją pokazów był wyjątkowy dynamiczny pokaz naddźwiękowego samolotu MiG-29, którego z wielkim hukiem poderwał  Kpt. pil. Adrian Rojek dając pokaz pilotażowego kunsztu w najwyższym stopniu. 

Samolot MiG-29, to maszyna konstrukcji lat 70-tych. Z biało-czerwoną szachownicą samoloty latają od 1989 roku.  Na wyposażeniu polskiej armii są 32 myśliwce tego typu, które stacjonują w bazach w Mińsku Mazowieckim i Malborku. Mimo swojego wieku MiG-29 – samolot czasów radzieckich, jest w dalszym ciągu mocno eksploatowany przez wiele państw. Jego ciągła modernizacja czyni go sprawdzonym samolotem pola walki o niezwykłych właściwościach aerodynamicznych i pilotażowych – o czym przekonamy się podczas jego widowiskowej prezentacji w powietrzu.

Aeroklub zaprezentował również wystawę statyczną z zabytkowymi szybowcami, które służyły tu lata. Do tej kolekcji nalezą m.in.: SZD-9 Bocian 1D, SZD-12 Mucha, SZD-22 Mucha Std, SZD-30 Pirat, SZD-48-3 Jantar, PW-2 Gapa czy B1-PW-5.

 Można było podziwiać także samoloty sportowe prywatnych użytkowników i szkół lotniczych również biorące udział w pokazach dynamicznych.

[nggallery id=223]

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa