Slider
Image default
Kultura i nauka

Aleksandra Piguła w Podkarpackiej Izbie Poetów w Rzeszowie

W klubie „Turkus” Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie 24.10.2017r. miała miejsce 103. Podkarpacka Izba Poetów.

Tym razem swoją poezję prezentowała Aleksandra Piguła, prezes Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu która przybyła na to spotkanie z prezesem TMZM Januszem Chojeckim, wiceprezesem Grupy Literackiej „Słowo” Teresą Elżbietą Pyzik, poetą Janem Stępniem oraz mieleckim fotoreporterem Romanem Trojnackim.

Ze Stalowej Woli dojechała należąca do „Słowa” Wanda Ludian.
Bohaterkę spotkania i zgromadzonych gości przywitał dyrektor WDK w Rzeszowie Marek Jastrzębski, a spotkanie rozpoczął występ młodej i utalentowanej wokalistki Dominiki Saneckiej. Organizatorem i prowadzącą wieczór poezji była Danuta Pado pracująca w WDK w Rzeszowie, która zaprezentowała wiersze Piguły z tomików: „Kropla”, „Dłonie” i „Skrzydła”, zaś Ewelina Łopuszańska z Grupy Literackiej „Słowo” przedstawiła sylwetkę Aleksandry Piguły i przeczytała kilka jej wierszy z tomików „Karuzela” i „Strofy na …”.Sama autorka miała za zadanie przeczytać jeden wiersz z każdego tomiku, który uważa za najważniejszy i uzasadnić, dlaczego padł taki wybór.

Po kolejnej uczcie muzycznej Dominiki Saneckiej głos zabrał pracujący w WDK-u wiceprezes RSTK i MTL-u Stefan Żarów , który przytoczył fragment napisanego przez siebie wstępu do tomiku Piguły „Dłonie”, następnie swoje ulubione wiersze z tomików Oli przeczytali między innymi: Iwona Szetela z Klubu Podkarpacia „Perły nie płaczą”, Barbara Śnieżek z Sekcji Poetyckiej RSTK w Rzeszowie, Ula Pantoła prezes Grupy Literackiej „Inspiratio” z Łańcuta, a w rozmowie uczestniczyli prezes TMZM Janusz Chojecki, Adam Decowski ze ZLP w Rzeszowie, dyr. Marek Jastrzębski oraz przyjaciele poetki. Spotkanie Aleksandry Piguły w Podkarpackiej Izbie Poetów pod tajemniczym tytułem „Chcieli mnie oswoić” zakończyła sesja zdjęciowa.

Aleksandra Piguła

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja