W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie

Arcybiskup Edward Nowak z Rzymu gościem Mieleckich Dni Kultury Chrześcijańskiej [FOTO, VIDEO]

Msza św. z udziałem J.E ks. Arcybiskupa Edwarda Nowaka z Kongregacji ds. Świętych z Rzymu w Kościele pw. Św. Mateusza

Dziś 14.10.18 w bazylice mniejszej z okazji Mieleckich Dni Kultury Chrześcijańskiej gościliśmy arcybiskupa Edwarda Nowaka, który od wielu lat mieszka w Rzymie.

Dostojny gość odprawił Mszę św. w obecności wielu mielczan, a także mieleckich polityków. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu pod dyrekcją Pawła Lisa.

Arcybiskup zwrócił między innymi uwagę na globalny zasięg Kościoła katolickiego, a co za tym idzie kultury chrześcijańskiej.

Arcybiskup Edward Nowak (ur. 21 lutego 1940 w Nowym Żmigrodzie) – doktor nauk teologicznych, urzędnik Kurii Rzymskiej, arcybiskup ad personam, sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w latach 1990–2007.

W latach 1969–1974 był pracownikiem Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w Rzymie, sekretarzem biskupa Władysława Rubina i pracownikiem Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów. W latach 1974–1988 pracował w Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

24 lutego 1990 został mianowany arcybiskupem tytularnym Luni i sekretarzem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Święcenia biskupie otrzymał 5 kwietnia 1990 w Rzymie. Udzielił mu ich papież Jan Paweł II. W 2002 został kapelanem konwentualnym ad honorem zakonu maltańskiego. 5 maja 2007 papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z urzędu sekretarza i mianował go asesorem Zakonu Grobu Świętego w Jerozolimie oraz kanonikiem Bazyliki św. Piotra na Watykanie.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa