W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Awanse na wyższe stopnie z okazji Święta Policji

Święto Policji dla funkcjonariuszy jest dniem szczególnym, wiąże się z awansami na wyższe stopnie oraz z podziękowaniami, które płyną od społeczeństwa, od instytucji oraz służb i formacji, z którymi Policja współpracuje. W piątek w Parku Oborskich w Mielcu odbył się apel z okazji Święta Policji. W uroczystościach wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jacek Juwa.

Tuż przed rozpoczęciem uroczystego apelu Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda wraz z Zastępcą nadkom. Pawłem Lesiem złożył okolicznościową wiązankę przed tablicą upamiętniająca 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych na Wschodzie oraz zapalił znicze na grobach pierwszych Komendantów Policji Państwowej Franciszka Szczotkowskiego oraz Władysława Wróblewskiego.

Apel rozpoczął się o godz. 11.00. Po złożeniu meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jackowi Juwie, przeglądzie pododdziałów i powitaniu z policjantami, nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegranie Hymnu Państwowego. Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. 

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie awansów. Podczas mieleckiego Święta Policji, z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jacka Juwy oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Tomasza Grazdy, awanse na wyższe stopnie otrzymało 75 funkcjonariuszy, w tym:

  • 37 aspirantów
  • 29 podoficerów
  • 9 szeregowych.

Komendant Powiatowy Policji docenił również pracowników cywilnych zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu i korzystając z okazji wręczył zaproszonym na uroczystość okolicznościowe podziękowania.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa