W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Betlejemskie Światło Pokoju w rękach harcerzy [FOTO]

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło wprost z Groty Narodzenia Pańskiego, gdzie płonie wieczny ogień od słowackich skautów i przekazuje je do kolejnych krajów.

W zmieniających się warunkach politycznych nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę, co czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Mieleccy harcerze z hufca ZHP wraz z Komendantem Dariuszem Nowosiadło odwiedzili Urząd Miejski w Mielcu podczas sesji Rady Miejskiej i corocznym zwyczajem, przekazali na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej- Bogdana Bieńka- Betlejemskie Światło Pokoju, symbolizujące zrozumienie i solidarność, a także braterstwo i pokój.

Odwiedzili także starostę Stanisława Lonczaka i przekazali mu Światło Pokoju.

Tym wyjątkowym darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną dzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.


Betlejemskie Światło Pokoju w geście braterstwa i pokoju trafiło także Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Motto tegorocznego Światła Pokoju brzmi: „czyńmy pokój!”

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa