W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Bezpieczniej przy drogach powiatowych

 Kolejne chodniki gotowe

Do 31 sierpnia wykonawca chodników w Gminie Tuszów Narodowy i Gminie Gawłuszowice BRUK – DAR zakończyć miał prace budowlane. Tymczasem mieszkańcy obydwóch gmin cieszą się już nowymi traktami pieszymi. 

Budowa chodników na terenie gmin Powiatu Mieleckiego kontynuowana jest rokrocznie dzięki wspólnemu finansowaniu Powiatu Mieleckiego i gmin. W bieżącym roku z nowych chodników korzystać będą także mieszkańcy gmin: Mielec, Czermin, Wadowice Górne oraz  Radomyśl Wielki, w którym gotowy chodnik  wraz z nową drogą oddano już do użytku.

 

 

Odbiór chodników w Gminie Tuszów Narodowy i Gawłuszowice odbył się 22 lipca w obecności samorządowców i wyłonionego w drodze przetargu wykonawcy inwestycji.

W Gminie Tuszów Narodowy w miejscowości Jaślany powstało 352 m. nowego chodnika. Koszt, jaki samorządy poniosły z tego tytułu to 163 tys. zł. Natomiast w Gminie Gawłuszowice w miejscowości Brzyście wybudowano chodnik o łącznej długości 105 m. za kwotę 29 tys. zł. Łączny koszt inwestycji to 192 tys. zł

 

 – Tuszów Narodowy i Gawłuszowice to następne gminy, które dzięki złożonemu akcesowi na budowę chodników mają już gotowe kolejne odcinki bezpiecznych poboczy.

Dzięki wspólnym działaniom mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej w swoich miejscowościach, tym bardziej że drogi, przy których powstały nowe trakty prowadzą do szkół, kościołów i innych strategicznych miejsc – powiedział starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

DSCN0873

 

DSCN0879

 

DSCN0895

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa