W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Od 1 stycznia 2021 roku otwarty został Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – w ramach I poziomu referencyjnego nowego modelu systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zakres i szczegółowe warunki udzielania świadczeń określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

W ośrodku zapewniona zostanie opieka psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów środowiskowych, udzielających pomoc bezpłatnie. Podstawowym celem działalności jest podejmowanie działań na rzecz ochrony, zachowania, ratowania, przywracania lub poprawy stanu dzieci i młodzieży poprzez organizowanie i prowadzenie działalności leczniczej i profilaktycznej, a w szczególności:

– nawiązanie kontaktu z osobą przeżywającą kryzys, nawroty lub przewlekły okres zaburzeń psychicznych,

– motywowanie do leczenia,

– rozwiązywanie podstawowych problemów związanych z sytuacją osoby będącej w kryzysie,

Współdziałanie w leczeniu osoby z zaburzeniami psychicznymi w ramach zespołu interdyscyplinarnego,

– prowadzenie interwencji środowiskowych dotyczących pacjenta, jego rodziny oraz szerzej rozumianej społeczności lokalnej,

– integracja i koordynacja dostępności oddziaływania różnych placówek i specjalistów,

– pośrednictwo w udostępnianiu i efektywnym wykorzystaniu świadczeń oferowanych przez system opieki,

– dyspozycja osobowa umożliwiająca stałą dostępność dla pacjenta, zapewniająca ciągłość udostępniania właściwych form pomocy zdrowotnej i oparcia społecznego.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży jest dla osób do 21 roku życia, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Można skorzystać z diagnozy psychologicznej, psychoterapii indywidualnej i grupowej, psychoterapii rodzinnej oraz świadczymy oraz wizyty domowe w środowisku pacjenta.

Ośrodek znajduje się przy ul. Pułaskiego 1, II piętro, przyjmujemy od godziny 8.00 – 20.00. Serdecznie zachęcamy do przekazania informacji, innym jednostkom podległym Państwa instytucji.

Rejestracja pacjentów jest pod numerem: 519 059 242.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa