W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Bibliotekarze z Tuszowa Narodowego obchodzili swoje święto

16 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, w którym wzięli udział emerytowani i aktualni pracownicy biblioteki głównej oraz czterech filii. Wśród zaproszonych gości byli również wójt gminy Andrzej Głaz, sekretarz Renata Paterak oraz skarbnik Bronisława Zięba.

Podczas spotkania był czas na podziękowania, gratulacje i miłe wspomnienia.
W tym roku święto to było szczególne, gdyż odbywało się w 70 rocznicę utworzenia GBP w Tuszowie Narodowym. W 1949r. utworzony przez Bibliotekę Publiczną w Mielcu punkt biblioteczny został przekształcony w niezależną placówkę biblioteczną. Od 1977r. do chwili obecnej jej siedzibą jest dom urodzenia gen. Sikorskiego, gdzie mieści się Centrum Pamięci poświęcone jego osobie. Ze względu na swoją siedzibę biblioteka ma specyficzny profil działalności, wynikający z potrzeby prowadzenia edukacji historycznej i utrwalania postaw w duchu wartości patriotycznych.
Z racji obchodów 70-lecia powstania GBP w Tuszowie Narodowym odbywać się będą konkursy oraz wydarzenia kulturalne, o których biblioteka będzie informować na swojej stronie i profilu na Facebooku. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs fotograficzny, a w czasie wakacji odbędzie się specjalna akcja czytelnicza dla dzieci. Jesienią natomiast będzie miał miejsce tradycyjny, cykliczny konkurs „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary.”

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa