Bieg Niepodległości po pasie startowym [FOTO, VIDEO]

W niedzielę 12 listopada na mieleckim lotnisku odbył się kolejny już 6. Bieg Niepodległości. Organizatorami biegu byli: Studio Wizualne, Urząd Miejski w Mielcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Blisko 200 uczestników przebiegło trasę 6,5 km wzdłuż pasa startowego mieleckiego lotniska. Na mecie pamiątkowe medale i statuetki biegaczom wręczali- Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś, Dyrektor MOSiR Mirosława Gorazd oraz Organizator Biegu Damian Gąsiewski.

Najszybszy był Filip Machowski, mielczanin, z czasem 22 min 36 sek. Zaraz po nim na mecie znalazł się Mateusz Dutka (22 min 38 sek). Trzeci na podium stanął Adrian Kokoszka- potrzebował 22 min i 41 sek., aby dobiec na metę.

W kategorii kobiet najszybsza była Monika Banasik, z czasem 26 min 42 sek. II miejsce zajęła Anna Święch (27 min 51 sek). Na III miejscu uplasowała się Justyna Gach-Michalska z czasem 27 min 57 sek.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali także pamiątkowe statuetki.

Dzięki udziałowi partnerów uczestnicy otrzymali pakiety startowe i posiłek regeneracyjny, ale przede wszystkim niesamowitą oprawę biegu.