W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Chór parafialny ponownie upiększył liturgię [FOTO]

To już tradycja, że w Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego w Mielcu chór parafialny przeprowadza wiernych przez piękną liturgię Wielkiego Tygodnia.

Dyrygent Andrzej Hyjek

Od kilkunastu lat w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu przygotowujemy oprawę muzyczną w czasie Triduum. Jak co roku skupiliśmy się na ukazaniu piękna Liturgii Triduum Paschalnego. Kompozycje, które wykorzystaliśmy w czasie Triduum doskonale podkreślają co dzieje w tym momencie w liturgii.

W Wielki Czwartek – w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej zapraszaliśmy każdego kto może, by skosztował i zobaczył jak dobry jest Pan ukryty pod postaciami konsekrowanego chleba i wina.

Wielki Piątek to czas zadumy i rozważania Męki Pańskiej, w tym dniu szczególną wymowę ma utwór, który wykonywaliśmy w czasie dziękczynienia po komunii świętej. Per crucem tuam adoramus te Domine – Przez krzyż Twój adorujemy Ciebie Panie. Te sześć słów wyraża naszą wdzięczność, że Pan Jezus wycierpiał okrutną mękę i podjął śmierć krzyżową.

Kulminacyjnym momentem naszych działań jest Liturgia Wigilii Paschalnej. Tego dnia wykonujemy wiele śpiewów. Uczestniczymy w opisie stworzenia świata, przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone jak również Chwalimy Pana wyśpiewując uroczyste Alleluja, a po mszy świętej oznajmiamy miastu i światu, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.

Co roku bardzo cieszę się gdy widzę ile osób jest zaangażowanych w przygotowanie śpiewów naszej scholii. Dzięki nim Triduum Sacrum w Mieleckim Wieczerniku ma uroczystą oprawę, która pozwala zrozumieć tajemnicę naszego odkupienia. – Ks. Rafał Mirosławski.

Bardzo cieszę się że w tym roku po raz kolejny młodzież naszej parafii przygotowała śpiew podczas Triduum Paschalnego. Tym bardziej, że przygotowanie każdego utworu wymaga sporo wysiłku i pracy. W tym miejscu wielkie dzięki dla p. Andrzeja Hyjek, który podjął się dyrygowania i przygotowania całości. Wierni za każdym razem przekazują nam wiele pozytywnych uwag, to dla nas wielka radość, gdy przez przygotowany śpiew możemy pomóc w głębszym przeżyciu wydarzeń paschalnych. Cieszę się także że sama młodzież, która przecież ma swoje zajęcia, potrafi wiele czasu poświęcić na próby, choć nie jest to łatwe i robi to z takim zaangażowaniem. Za to bardzo im dziękuję. Ufam, że tegoroczne Triduum Paschalne i praca jaką włożyli w przygotowanie pieśni przyniesie dobre owoce. – powiedział Ks. Rafał Mirosławski, opiekun chóru parafialnego.

Fot: Kamila Bik

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ekspertki z Urzędu Skarbowego w Mielcu spotkały się z seniorami Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Przykopie

Wiadomości Mielec

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa