Co trener Kiereś pokazał swoim krytykom dzisiaj? Stal Mielec – Górnik Zabrze 2:1 [FOTO, VIDEO]

Biało-niebiescy piłkarze w ważnym meczu grając w osłabieniu ograli faworyta spotkania.

W niedzielne południe mielecka Stal zmierzyła się z Górnikiem Zabrze. Pierwsza połowa to typowy mecz walki z jednej, jak i drugiej strony. Już na samym początku meczu, bo w 9 minucie bramkę na 1:0 dla gości strzelił Czyż po kontrze w długi bok bramki.

Pięć minut później po stałym fragmencie gry z rzutu rożnego bramkę w 15 minucie strzelił Matras. Piłka spadła pod nogi obrońcy Stali i strzałem po ziemi zdobył bramkę wyrównująca na 1:1. Później mecz był wyrównany. Swoje okazje mieli goście, jak również stalowcy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1.
Druga połowa meczu zaczęła się w strugach deszczu. Swoich sił próbowali w atakach pozycyjnych zarówno stalowcy, jak i goście. Po jednym z przejęć w środkowej części boiska Getinger perfekcyjnie obsłużył Shkurina, który strzałem głową w 51 minucie strzelił drugiego gola dla Stali Mielec.

Kilka chwil później w 56 minucie Bert Esselink sfaulował zawodnika przyjaznych przed polem karnym, a sędzia to zagranie ocenił na czerwoną kartkę. Grająca w osłabieniu Stal próbowała swoich sił w kontratakach. Po jednym z takich Shkurin został sfaulowany, a sędzia pokazał jedenasty metr. Jednak po wideo weryfikacji zmienił zdanie i mecz nadal toczył się pod dyktando Górnika, którzy próbowali swoich sił w strzałach zza pola karnego. Po jednym z takich strzałów w 86 minucie wysoką jakością w bramce popisał się Kochalski.

Mecz do końca kończył się w podobnej scenerii i nie uległ już zmianie. Stal Mielec pokonała Górnik Zabrze 2:1, grając od 56 minucie w 10.

FKS Stal Mielec – Górnik Zabrze 2 : 1 (1:1)