W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Informacje

Młodzi Mielczanie uczcili Święto Niepodległości [FOTO]

W przeddzień Święta Niepodległości najmłodsi mieszkańcy naszego miasta przygotowali uroczystości, aby wspólnie upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wziął udział w obchodach listopadowego święta, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego w Mielcu. Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem szkoły, skąd uczniowie wraz Prezydentem Mielca, Dyrektorem Szkoły oraz gronem pedagogicznym udali się w uformowanym Marszu Niepodległości przed Pomnik Armii Krajowej. Tam, o godz. 11.11 odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i złożyli znicze.

Zastępca Prezydenta Adriana Miłoś odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. “Smoka Felusia” w Mielcu. Przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami przygotowali akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabrakło recytacji wierszy, śpiewów, a nawet tańców… Było uroczyście, ale radośnie.

A , 11 listopada, odbyły się miejskie obchody Święta Niepodległości.

Data ta jest niezwykle istotna, symbolizuje bowiem chwile, w której nasza Ojczyzna odzyskała wolność po wielu latach zaborów. Wspólnie możemy uczcić bohaterów, którzy oddali swe życie za niepodległość, oraz podziękować tym, którzy przyczynili się do tego wielkiego dzieła.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa