Informacje

Lider tabeli na łopatkach. FKS Stal Mielec – Jagiellonia Białystok 3 : 2 [FOTO, VIDEO]

W sobotni wieczór nasza Stal gościła obecnie najlepszą drużynę Ekstraklasy Jagiellonię Białystok i wspaniałym meczem pokazała swój ukryty potencjał.

Mecz zaczął się szybkimi podaniami do Shkuria i do Domańskiego jednak ataki Stali były zatrzymywane przed polem karnym. Jagiellonia grała spokojnie w ataku pozycyjnym.

Po jednej z akcji w 12 minucie bramkę dla Jagiellonii zdobył Nene. Stal zaczęła nerwowo po stracie bramki i mogła stracić kolejny gol, jednak piłka w 16 minucie odbiła się tylko od poprzeczki. Stal zaczęła grać pozycyjne i po jednym z ataków w 35 minucie po dobrze wykonanej wrzutce piłkę odbił głową obrońca Jagi.

Co nie udało się w 35 to po dobrze zagranym rzucie różnym, Shkurin zdobył wyrównującą bramkę. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga połowa meczu zaczęła się od szybkiego ataku Jagiellonii, po zagraniu z bocznej części boiska piłka w polu karnym dotarła do zawodnika gości, na szczęście nie trafił do pustej bramki Stali. Stal zaczęła grać odważniej i z kontry. Po rzucie różnym w 46 minucie bramkę dla Stali na 2:1 strzelił Matras. Stal wpadła w swój rytm i w 55 minucie po strzale zza pola karnego bramkę na 3:1 strzelił Gersetstein.

W 55 minucie po kolejnej kontrze piłka strzelona przez mielczan trafiła w poprzeczkę. 63 minuta i strzał Shkurina minął bramkę Jagiellonii. W 75 minucie bramkę dla Jagiellonii zdobył Pululu. Później gra toczyła się w nerwowej atmosferze i mogliśmy zobaczyć ataki pozycyjne Jagiellonii i kontry Stali. W doliczonym czasie Stał mogła podwyższyć wynik, jednak Meriluoto nie trafił do bramki.

Ciekawy mecz pomiędzy Stalą Mielec a Jagiellonią Białystok zakończył się wynikiem 3:2 i to pierwsze zwycięstwo po 7 meczach.

Stal Mielec:

Kochalski – Pingot, Matras, Ehmann – Wołkowicz, Guillaumier, Wlazło, Gerstenstein (90+1. Jaunzems) – Hinokio (82. Gheorghe), Domański (C) – Szkurin (82. Meriluoto).
Zmiany: Jałocha – Pajnowski, Ferreira Santos, Wolsztyński, M. Stępień, Strzałek.
Trener: Kamil Kiereś