W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Ćwiczenia służb w ZSO 1 [FOTO]

Wczoraj, w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu, odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe służb Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego.

Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych.

Założenie polegało na otrzymaniu wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, przy ul. Tańskiego w Mielcu. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, dyrektor szkoły dokonał zgłoszenia faktu znalezienia pakunku do stosownych organów. Jako pierwsi na miejsce przybyli policjanci ruchu drogowego, których zadaniem było udrażnianie i zabezpieczanie dróg dojazdowych dla służb ratunkowych. Następnie na miejsce zadysponowano nieetatową grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego mieleckiej komendy, w której skład wchodzi przewodnik z wyspecjalizowanym psem do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

W trakcie podjętych działań rozpoznawczych ujawniono pakunek, w którym znajdował się materiał wybuchowy. Dzieci i pracownicy szkoły zostali ewakuowani przy pomocy interweniujących służb. Po ewakuacji kilkuset osób znajdujących się w budynku, funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego przystąpili do dalszego przeszukiwania budynku. W trakcie tych czynności ujawnili kilkadziesiąt osób, które nie ewakuowały się. Wszystkie osoby wyprowadzono z obiektu, nie wymagały pomocy medycznej.

Przeprowadzanie tego rodzaju ćwiczeń, to doskonała okazja do doskonalenia umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych, a także wymiany doświadczeń wśród uczestników.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa