W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Czy konsolidacja chwilówek jest trudna?

Coraz więcej osób zastanawia się na skonsolidowaniem, czyli połączeniem swoich chwilówek. Wynika to z faktu, że ciężko jest spłacić w przeciągu zaledwie kilku tygodni łączną kwotę wynoszącą często wiele tysięcy złotych. Konsolidacja zaś umożliwia spłacanie sumy chwilówek za pomocą jednej, niskiej miesięcznej raty, dopasowanej indywidualnie do możliwości i potrzeb finansowych danego kredytobiorcy.

Jest to więc z pewnością rozwiązanie, którym warto się zainteresować, jeśli posiadamy wiele chwilówek jednocześnie i zaczynamy się obawiać, że nie damy rady uregulować ich na czas. Tylko czy każdy może skonsolidować chwilówki? Jakie wymagania się z tym wiążą i czy jest to możliwe samodzielnie, czy też trzeba skontaktować się z ekspertem?

Samodzielna konsolidacja chwilówek może być wyzwaniem

W praktyce z przedstawicielami wybranego banku można się skontaktować samodzielnie, czy to w jego oddziale, czy e-mailowo lub telefonicznie. W praktyce jednak samodzielna konsolidacja chwilówek może być dla wielu osób bardzo dużym wyzwaniem, szczególnie, jeśli znajdują się one w kiepskiej sytuacji finansowej.

Zarówno przy konsolidacji chwilówek, jak i przy każdym innym produkcie finansowym w swojej ofercie, przed podjęciem decyzji kredytowej bank dokładnie analizuje finanse potencjalnego kredytobiorcy. Korzysta przy tym z informacji zawartych we wniosku o kredyt, dołączonych do niego dokumentach (m.in. zaświadczeniach o dochodach), a także innych źródłach, takich jak chociażby baza Biura Informacji Kredytowej. 

W BIK-u znajdują się informacje o wszystkich aktualnie spłacanych kredytach i niektórych już uregulowanych, a także o części pożyczek (o ile dany pożyczkodawca współpracuje z Biurem). Negatywne wpisy, świadczące o opóźnieniach w spłacie dotychczasowych zobowiązań, mogą znacznie utrudnić otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. 

W konsolidacji pomoże ekspert kredytowy

Nawet, jeśli jesteśmy w trudnej sytuacji, nie powinniśmy się poddawać – jest szansa, że konsolidacja chwilówek będzie mimo wszystko w zasięgu naszej możliwości. Często jednak nie obejdzie się bez skorzystania ze wsparcia eksperta. Najlepiej wybrać eksperta kredytowego, który ma doświadczenie właśnie w konsolidacji tego typu zobowiązań.

Z jego pomocą prawdopodobieństwo skutecznego przeprowadzenia konsolidacji chwilówek znacznie wzrośnie. Co więcej, pośrednik zadba także o to, aby dobrać ofertę o najkorzystniejszych parametrach. Wykorzysta także swoją sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych, żeby wynegocjować dla klienta jeszcze bardziej atrakcyjne warunki kredytu.

Dużą zaletą korzystania z usług eksperta jest także możliwość zadawania mu wszelkiego rodzaju pytań związanych z kredytem. Możemy zawsze liczyć na rzetelne, wiarygodne odpowiedzi i porady dopasowane do naszej sytuacji. Pośrednicy kredytowi nie zgadują, a zamiast tego zawsze w pierwszej kolejności dokładnie zapoznają się z sytuacją finansową danego kredytobiorcy, aby móc podejść do niego indywidualnie i znaleźć najlepsze rozwiązanie jego problemów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu profilaktyczne badania na raka płuc [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa