W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Czy konsolidacja chwilówek jest trudna?

Coraz więcej osób zastanawia się na skonsolidowaniem, czyli połączeniem swoich chwilówek. Wynika to z faktu, że ciężko jest spłacić w przeciągu zaledwie kilku tygodni łączną kwotę wynoszącą często wiele tysięcy złotych. Konsolidacja zaś umożliwia spłacanie sumy chwilówek za pomocą jednej, niskiej miesięcznej raty, dopasowanej indywidualnie do możliwości i potrzeb finansowych danego kredytobiorcy.

Jest to więc z pewnością rozwiązanie, którym warto się zainteresować, jeśli posiadamy wiele chwilówek jednocześnie i zaczynamy się obawiać, że nie damy rady uregulować ich na czas. Tylko czy każdy może skonsolidować chwilówki? Jakie wymagania się z tym wiążą i czy jest to możliwe samodzielnie, czy też trzeba skontaktować się z ekspertem?

Samodzielna konsolidacja chwilówek może być wyzwaniem

W praktyce z przedstawicielami wybranego banku można się skontaktować samodzielnie, czy to w jego oddziale, czy e-mailowo lub telefonicznie. W praktyce jednak samodzielna konsolidacja chwilówek może być dla wielu osób bardzo dużym wyzwaniem, szczególnie, jeśli znajdują się one w kiepskiej sytuacji finansowej.

Zarówno przy konsolidacji chwilówek, jak i przy każdym innym produkcie finansowym w swojej ofercie, przed podjęciem decyzji kredytowej bank dokładnie analizuje finanse potencjalnego kredytobiorcy. Korzysta przy tym z informacji zawartych we wniosku o kredyt, dołączonych do niego dokumentach (m.in. zaświadczeniach o dochodach), a także innych źródłach, takich jak chociażby baza Biura Informacji Kredytowej. 

W BIK-u znajdują się informacje o wszystkich aktualnie spłacanych kredytach i niektórych już uregulowanych, a także o części pożyczek (o ile dany pożyczkodawca współpracuje z Biurem). Negatywne wpisy, świadczące o opóźnieniach w spłacie dotychczasowych zobowiązań, mogą znacznie utrudnić otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. 

W konsolidacji pomoże ekspert kredytowy

Nawet, jeśli jesteśmy w trudnej sytuacji, nie powinniśmy się poddawać – jest szansa, że konsolidacja chwilówek będzie mimo wszystko w zasięgu naszej możliwości. Często jednak nie obejdzie się bez skorzystania ze wsparcia eksperta. Najlepiej wybrać eksperta kredytowego, który ma doświadczenie właśnie w konsolidacji tego typu zobowiązań.

Z jego pomocą prawdopodobieństwo skutecznego przeprowadzenia konsolidacji chwilówek znacznie wzrośnie. Co więcej, pośrednik zadba także o to, aby dobrać ofertę o najkorzystniejszych parametrach. Wykorzysta także swoją sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych, żeby wynegocjować dla klienta jeszcze bardziej atrakcyjne warunki kredytu.

Dużą zaletą korzystania z usług eksperta jest także możliwość zadawania mu wszelkiego rodzaju pytań związanych z kredytem. Możemy zawsze liczyć na rzetelne, wiarygodne odpowiedzi i porady dopasowane do naszej sytuacji. Pośrednicy kredytowi nie zgadują, a zamiast tego zawsze w pierwszej kolejności dokładnie zapoznają się z sytuacją finansową danego kredytobiorcy, aby móc podejść do niego indywidualnie i znaleźć najlepsze rozwiązanie jego problemów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stara Cegielnie zwiększa swoje finansowe wsparcie dla klubu FKS Stal Mielec

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa