W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Czy w Chorzelowie powstanie rondo?

Trwają prace nad opracowaniem koncepcji przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania w Chorzelowie. Rozważana jest budowa ronda.

Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1 161R relacji Tuszów Narodowy – Chorzelów – Mielec z drogą powiatową 1 142R relacji Chrząstów – Chorzelów – Trześń była przedmiotem interpelacji Członka Zarządu, radnego Zbigniewa Działowskiego i petycji złożonej przez radnych Kacpra Głaza i Piotra Gamracy w imieniu mieszkańców Chorzelowa do Starostwa Powiatowego w Mielcu.

W czwartek, 6 maja, o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono wstępne koncepcje na poprawę bezpieczeństwa na przedmiotowym skrzyżowaniu. Udział w rozmowach wzięli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski, Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Sołtys Chorzelowa Krzysztof Jachyra, a także radni powiatowi, gminni i przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

Na spotkaniu przedstawiciele PZD przedstawili analizę przeprowadzonych pomiarów natężenia ruchu. Wynika z nich, że najkorzystniejsze byłoby wykonanie ronda.

Przebudowa skrzyżowania na rondo, choć wiąże się z koniecznością nabycia terenów poza istniejącym pasem drogowym, usprawni płynności ruchu i poprawi bezpieczeństwo.

Opracowywany został wstępny wariant przebudowy przedmiotowego skrzyżowania. Uczestnicy spotkania wyrazili opinię, że budowa ronda na skrzyżowaniu drogi jest zasadna. Decyzję co do dalszych działań podejmie Zarząd Powiatu Mieleckiego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Rafael 11 maja 2021 (wtorek) at 18:23

Zróbcie duże rondo . Nie takie że ciężarówka będzie miała problemy z wykonaniem skrętu .

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa