Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

W sobotę w meczu Tauron ligi, który się odbył na hali Podpromie w Rzeszowie nasze siatkarki w derbach Podkarpacia, uległy faworytkom meczu. Rysice mają teraz 51 punktów w tabeli i awansowały na drugie miejsce. ITA Tools Stal Mielec jest dziesiąta z szesnastoma punktami.

Przez cały pierwszy set prowadziły gospodynie. Był doping kibiców z Mielca, co podgrzewało walkę o punkty. Kolejne dwa sety pokazały, że Rysice rządzą cały czas na parkiecie. W przedostatnim meczu rundy Stal Mielec przegrała z Rysicami Rzeszów.

PGE Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:21, 25:15)

Rysice: Wenerska 1, Orvosova 13, Szlagowska 14, Centka 8, Jurczyk 8, Kalandadze 10, Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej 1, Kowalska 1, Coneo. Obiała 2, Kubas (libero), De Paula 3. Trener Stephane Antiga.

Stal: Kucharska 1, Gierszewska 13, Bryda 4, Kubacka 3, Bałucka 4, Janković 10, Pancewicz (libero) oraz Dyduła 4, Walczak, Łyduch, Laskowska-Azab. Trener Mateusz Grabda.

Sędziowali: Łukasz Szczepankiewicz (Zawiercie) i Marek Krupski (Bielsko-Biała).

Widzów: ok. 2,5 tyś