W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dla bezpieczeństwa Polaków nad Adriatykiem

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji z Mielca, jako jedna z ośmiu polskich funkcjonariuszy, w okresie wakacji będzie pełnić służbę na terenie Chorwacji. Zadaniem policjantki będzie pomoc i asysta w czynnościach służbowych wykonywanych przez chorwackich funkcjonariuszy wobec polskich turystów, tak aby zapewnić im bezpieczny i komfortowy pobyt nad Morzem Adriatyckim.

 


Komendant Główny Policji w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Policji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji skierował polskich funkcjonariuszy do pełnienia służby na terenie Chorwacji. Jednym z ośmiu funkcjonariuszy oddelegowanych do służby została mielecka policjantka.

Aby móc służyć polskim turystom za granicami naszego kraju, policjantka, która na co dzień pracuje w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym mieleckiej komendy, musiała przejść kilka etapów kwalifikacyjnych. Podczas rekrutacji sprawdzono znajomość języków obcych policjantki oraz wiedzę z zakresu obowiązujących w Chorwacji przepisów dotyczących m.in. pełnienia służby patrolowej. Funkcjonariuszka  musiała także wykazać się znajomością zasad międzynarodowej współpracy Policji.

Policjantka spędzi w mieście Makarska dwa miesiące służąc polskim turystom, tak aby zapewnić im jak najbardziej bezpieczny i komfortowy pobyt poza granicami naszego kraju.

Makarska to miasto w południowo-wschodniej Chorwacji w okręgu Split-Dalmacja. Jest to jedna z największych i najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów miejscowość turystycznych nad Adriatykiem.
 

Więcej o bezpieczeństwie Polaków nad Adriatykiem na stronie Komendy Głównej Policji

 

 

419b4a611bcd2832dc9db7951a1ef536,640,0,0,0

 
 
 
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa