Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Nasze siatkarki po przegranym meczu w Bydgoszczy z Pałacem znalazły się na samym końcu tabeli. Jutrzejsze derby Podkarpacia z Rzeszowskim PGE Rysice Rzeszów będą szansą na oderwanie się od dna Ligii.

W meczu z Pałacem Bydgoszcz biało – niebieskie siatkarki wygrały tylko pierwszy set, a następne wszystkie już przegrały.

W kolejnych setach mielczankom zabrakło kończącego ataku. Weronika Gierszewska liderka zespołu zagrała pierwszy raz tak słabo.

Trener Mateusz Grabda liczy na mentalną odnowę relacji zespołu, jednak w jutrzejszym meczu będzie trudne wyzwanie.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:23, 25:19 25:13)

Metalkas Pałac Bydgoszcz: Martyna Gorzkiewicz, Paulina Bałdyga, Pola Bujnarowska, Aleksandra Justka, Ewelina Żurowska, Pola Nowakowska, Joanna Sikorska, Wiktoria Makarewicz, Wiktoria Paluszkiewicz, Dominika Witowska, Koleta Łyszkiewicz, Julia Gliwa, Magdalena Saad

ITA TOOLS Stal Mielec: Kamila Dyduła, Pola Nowacka, Katarzyna Bryda, Izabela Bałucka, Klaudia Łyduch (L), Olena Lymareva, Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Aleksandra Walczak

MVP: Pola Nowakowska